Grzybica penisa/drożdżyca czy coś innego?

napisał/a: rob_89 2014-02-23 13:22
Od paru tygodni mam problem z penisem - na żołędzi pojawia się biały nalot, czasem także czerwone zmiany.
Od 7 lat mam stałą partnerkę, ona kiedyś przechodziła grzybicę pochwy, ale ostatnio miała badania ginekologiczne i nie wskazały żadnej infekcji.
Poza nalotem i czerwonymi plamami nie mam innych objawów, penis nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, nie odczuwam bólu ani pieczenia, jedynie bardzo rzadko lekkie swędzenie.
Nie wiem czym jest to spowodowane, przestrzegam higieny osobistej, ostatnio zacząłem myć penisa żelem do higieny intymnej dla mężczyzn, ale niewiele to pomogło.
Proszę o odpowiedź czy jest to grzybica, drożdżyca, lub coś innego, czy muszę iść do dermatologa a jeżeli tak to czy powinienem mieć przeprowadzone badanie mykologiczne oraz czy powinienem nie uprawiać sexu z dziewczyną.
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam!
napisał/a: ~Anonymous 2014-02-23 20:17
Z sexem się wstrzymaj ewentualnie prezerwatywa. Zrób wymaz bakteryjno-mykologiczny. Na wyniki z mykologi trzeba czekać 7-9dni.Podaj tutaj wynik jeśli chcesz. Po pobranym wymazie kup sobie w aptece maść Clotrimazolum i stosuj według wskazań na ulotce. Pozdrawiam.