Grzybica penisa - do urologa czy dermatologa?

napisał/a: addamek 2016-04-22 02:03
Witam serdecznie!

Czy urolog-androlog pomoże mi przy grzybicy penisa? Choroba nawraca u mnie od kilku lat, zwykle pomagała maść clotrimazolum jednak od paru miesięcy przestała, dręczy mnie wysuszanie skóry penisa i powstawanie ranek przy każdej erekcji dookoła czubka i na napletku, czasem pojawiają się swędzące czerwone krosty na żołędziu. Zastanawiam się czy zapisałem się do dobrego lekarza? Wizyta za 13 dni.

Z poważaniem
Adam
napisał/a: piotrosiama 2016-04-22 03:38
Jeden i drugi specjalista powinien Ci pomóc.
Tak się zastanawiam nad tymi nawrotami : masz partnerkę, odpowiednio długo prowadziłeś kurację ?
napisał/a: addamek 2016-04-22 04:15
piotrosiama napisal(a):Jeden i drugi specjalista powinien Ci pomóc.
Tak się zastanawiam nad tymi nawrotami : masz partnerkę, odpowiednio długo prowadziłeś kurację ?


Partnerkę mam 5 lat, ona leczyła się antybiotykami ja jedynie maścią clotrimazolum dlatego chcę udać się do tego lekarza. Z tego co wyczytałem to grzybica często nawraca i jak już raz wystąpi to ciężko ją do końca wyleczyć.
napisał/a: piotrosiama 2016-04-22 20:55
Wiele zależy od postępowania pacjenta. Kuracja powinna trwać odpowiednio długo,klasyczny błąd gdy objawy ustępują to przerywa się smarowanie. Ważne też by w jej trakcie zachować całkowitą wstrzemięźliwość. Bywa i tak, że na niektórych słabo działają ogólnie dostępne specyfiki, wtedy trzeba sięgnąć po te na receptę.
napisał/a: addamek 2016-04-22 23:26
piotrosiama napisal(a):Wiele zależy od postępowania pacjenta. Kuracja powinna trwać odpowiednio długo,klasyczny błąd gdy objawy ustępują to przerywa się smarowanie. Ważne też by w jej trakcie zachować całkowitą wstrzemięźliwość. Bywa i tak, że na niektórych słabo działają ogólnie dostępne specyfiki, wtedy trzeba sięgnąć po te na receptę.


Ja niestety wstrzemięźliwości zachować nie mogę :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-04-23 07:20
Od grzybic jest dermatolog, no ale leczenie może wdrożyć każdy lekarz.