GRZYBICA PAZNOKCI? ZDJECIE

napisał/a: zetka43 2011-04-29 19:43
Witam. Od stycznia corka zauwazyla zmiany na paznokciach duzych paluchow stop. Wizyta u dermatologa, pobranie wyskrobin do badan - badania nie wykazaly obecnosci grzyba. Pierwsze leczenie Acifunginem Forte bez szczegolnej poprawy, teraz leczenie lakierem Pirolam. Po dwoch tygodniach stosowania paznokcie wygladaja tak jak na zdjeciu. Od macierzy jakby sie rozdwoily? a moze to przebarwienie. Bardzo prosze o jakies sugestie. Dziekuje.
napisał/a: Blackursus 2011-04-29 20:26
Nie jestem dermatologiem, ale mnie nie wyglada to na grzybice. Natomiast zauwazylam, ze corka ma lekko znieksztalcone duze paluchy, co moze byc powodem odbarwien (palce sa lekko pofaldowane). Co jest powodem znieksztalcenia palcow? Moze niewygodne, lub zamale buty, moze plaskostopie, a moze wada postawy? Ja radzilabym odwiedzic ortopede. Pozdrawiam.
napisał/a: zetka43 2011-04-29 20:42
corka ma 18 lat ortopede odwiedzalysmy czesto miala niewielka skolioze, koslawosc kolan ale na palce nikt nie zwrocil nigdy uwagi ogolnie ksztalt stop i palcow jest dokladnie taki jak moich a na zdjeciu sa troche wynaturzone zeby bylo je lepiej widac
buty kupujemy dobre i w dobrym rozmiarze

no tak ale jesli nie grzybica to co? w koncu bylysmy u dermatologa...
napisał/a: Blackursus 2011-04-29 21:46
Przepraszam, myslalam, ze corka mlodsza. :)))
napisał/a: piotrosiama 2011-04-29 21:57
Ale piszesz że badanie mykologiczne wykluczyło grzybka więc to nie przyczyna. Czy córka maluje paznokcie i na jaki kolor ?
napisał/a: zetka43 2011-04-30 09:08
tak robilismy badanie jedno przed kuracja i lekarz od razu powiedzial ze w badaniu moze nic nie wyjsc i nie wyszlo ale ze na oko to grzybica
panokcie praktycznie nie rosna udaje sie jakos szczatkowo obciac raz na miesiac

corka maluje paznokcie tylko latem na rozne kolory ale czesto ciemna czerwienia

tym lakierem mamy malowac tydzien codziennie potem zmyc i znowu malowac....i wlasnie tym razem po zmycu lakieru zauwazylysmy ten dziwny objaw przy skorkach, wygladalo to tak jakby ten paznokiec od macierzy chcial sie luszczy