Grzybica paznokci

napisał/a: sonia891 2011-06-29 03:38
Witam, mam taki problem mianowicie wydaje mi się że mój mąż ma grzybicę paznokci u stóp no i mamy zamiar wybrać się do dermatologa. Pamiętam kiedyś mój tata miał podobny problem i używał jakiegoś lakieru nazywał się chyba loceryl albo lorecyl i mu pomógł a jakie wy macie zdanie na temat tego lakieru? Ile się leczy taką grzybicę?
napisał/a: dafff 2011-06-29 10:38
Po pierwsze przed wizytą u dermatologa prosze nie obcinać ani nie zaleczać paznokci gdyż utrudni to pobranie wymazu mykologicznego. Natomiast w trakcie leczenia poza tabletkami doustnymi wskazane są również lakiery tego typu. Najlepiej będzie gdy o tym jaki to ma być preparat zdecyduje lekarz. Sądzę również, że cała bielizna typu skarpety będzie do wymiany. Jeżeli chodzi o obuwie to koniecznie trzeba je poddać zabiegowi czyszczenia chemicznego ponieważ grzyby również mogą być tam obecne, co mogłoby spowodować nawroty choroby.
napisał/a: piranja 2011-06-30 23:49
Hej mój tata kiedyś także miał grzybicę i też mu lekarz przepisał lakier Loceryl. W zasadzie oprócz jednej wady - ceny :) to nie można się do niczego przyczepić. Tata sobie chwalił, zresztą to jedyne co mu pomogło.

do dafff - czy butów przypadakiem nie należy wyrzucić? Moj ojczulek pozbył się wszystkich, nawet swoich ulubionych kapuci...
napisał/a: dafff 2011-07-01 11:06
piranja napisal(a):Hej mój tata kiedyś także miał grzybicę i też mu lekarz przepisał lakier Loceryl. W zasadzie oprócz jednej wady - ceny :) to nie można się do niczego przyczepić. Tata sobie chwalił, zresztą to jedyne co mu pomogło.

do dafff - czy butów przypadakiem nie należy wyrzucić? Moj ojczulek pozbył się wszystkich, nawet swoich ulubionych kapuci...


To by było najlepsze rozwiązanie ale nie każdego na to stać. Czyszczenie chemiczne też daje dobre rezultaty.