Grzybica paznokci rąk

napisał/a: regina0808 2010-03-29 09:52
Mam problem z paznokciami u rąk 9 latka.Paznokcie są kruche,od spodu białe i wyglądają jak naparstek,strasznie się wykruszają,praktycznie ma po pół paznokcia.Zaczęło się od jednego a z czasem przeniosło się na nasępne trzy.ByLam u dermatologa dostał Pimafucort,Pirolam,i Travocort.smarowałam mu jakiś czas,muszę przyznać że nastąpiła poprawa ,ale po zakończeniu leczenia zauważyłam zmiany na innych paznokciach.Poszłam więc zrobić badanie mikroskopowe czy to jest grzybica ale w tym badaniu nie wyszło że to grzybica może dlatego że paznokieć trzy tygodnie przed badaniem był smarowany Pirolamem.Pani dermatolog powiedziała nam że jej to wyglądana łuszczycę nie grzybicę.Dodam że w rodzinie są przypadki tej choroby.Wtej chwili syn ma paznokcie straszne ,a ja nie wiem co robić?Czy powtóżyć badanie mikroskopem?,bo od tamtego badania mineło 6 miesięcy.Dodam że syn często nażeka na ból brzycha.Jeszcze jedno pytanie czy jeśli to łuszczyca to nie mżna tego leczyć ?
napisał/a: m1973 2010-03-29 14:16
regina0808 napisal(a):Paznokcie są kruche,od spodu białe i wyglądają jak naparstek,strasznie się wykruszają,praktycznie ma po pół paznokcia.Zaczęło się od jednego a z czasem przeniosło się na następne trzy.

Może trafna diagnoza p.doktor co do łuszczycy.Tym bardziej ,ze w rodzinie są przypadki zachorowań.Ja na nią choruję i u mnie wygląda to identycznie(kiedy zaczyna zajmować paznokieć,mam jakby kroplę oleju pod płytką)Zanim pojawiły się zmiany w innych miejscach na skórze to jednak zaczęło się od paznokci.Łuszczyca to przewlekła, nawracająca choroba ...co się tyczy paznokci to ciężka sprawa do wyleczenia,nie ma na to żadnego leku.Niekiedy pomagają leki podawane przy leczeniu zmian łuszczycowych w innych miejscach,ale poprawa jeśli już jest to i tak krótkotrwała.
napisał/a: regina0808 2010-03-29 17:20
Jaki badanie mogłabym wykonać aby potwierdzić czy to jest łuszczyca?Jak się ją diagnozuje?
napisał/a: m1973 2010-03-29 17:48
Diagnostyka łuszczycy opiera się na wywiadzie lekarskim a także widocznych objawach skórnych(Zmiany na paznokciach).W przypadku wątpliwości lekarz może zlecić wykonanie badania histopatologicznego.
napisał/a: medfora 2011-05-31 13:25
Cześć. Mam grzybicę paznokci ale na szczęście łagodną formę. Więc łatwiej będzie ją wyleczyć. Chcę się was zapytać czy ktoś z was miał usuwaną grzybicę chirurgicznie a jak tak czy to jest zabieg bolesny?