Grzybica pachwiny?

napisał/a: wystraszony122 2015-03-08 16:23
Witam serdecznie. Jakiś tydzień temu, może więcej obtarły mnie bokserki. Czasami od tego czasu swędzi, ale dopiero dzisiaj zwróciło to moją uwagę. Wystraszyłem się, że może być z tego coś poważniejszego. W internecie wyszukałem, że może to być grzybica. Proszę serdecznie o poradę - załączam zdjęcie:

http://zapodaj.net/2040ccbce3092.jpg.html
napisał/a: piotrosiama 2015-03-08 17:10
Te bokserki były nowe ? Jeśli tak to przed ich założeniem były uprane ? Ja myślę że to raczej nadwrażliwość na materiał z którego zostały wykonane, bo zapewne nie są czysto bawełniane a z jakąś domieszką.
napisał/a: wystraszony122 2015-03-08 19:22
Nie były to nowe bokserki na pewno. Już jakiś czas to zaczerwienienie się prawdopodobnie utrzymuje. Powinienem się martwić?
napisał/a: piotrosiama 2015-03-08 21:44
Możesz jeśli nadal swędzi zadziałać kremem clotrimazolum - smaruj ze 3x dziennie a po myciu bardzo dokładnie /tylko delikatnie/wysuszaj te miejsca bo grzybek lubi wilgoć. Odezwij się po kilku dniach czy coś się zmieniło.
napisał/a: wystraszony122 2015-03-16 17:54
Witam ponownie. Na początku chciałbym podziękować za pomoc! Smaruję pachwinę maścią od około tygodnia. Efekty są piorunujące :P Praktycznie nie ma już śladu po tej zaczerwienionej skórze.

Mam teraz dwa pytanka:

1. Czy jeśli ta maść pomogła, to oznacza, że miałem grzybicę? Czy mam się martwić na przyszłość?
2. Na ulotce jest napisane, żeby stosować tą maść nawet jakiś czas po wyleczeniu danego miejsca na skórze, czy to prawda?

Dziękuję z góry!
napisał/a: piotrosiama 2015-03-16 18:30
Jak pomogła to by oznaczało, że dopadł Cię jakiś rodzaj grzybka.
Mimo poprawy nie przerywaj kuracji - smaruj jeszcze do ok 2-3 tygodni i odezwij się za jakiś czas.