grzybica od przemoczonych butow?

napisał/a: basia_stasia 2012-12-31 11:04
hej prosze o pomoc i porade...zastanawiam sie czy moglam zlapać grzybice od tego, ze chodzilam kiedys w przemoczonych butach- naprawde nie mialam czasu ich przebrac. akurat to bylo 2 tyg temu byla chlapa a ja mam slabe buty.. no ale nie moglam ich zmieni. pozniejwalczylam z przeziębieniem.. Później zaczela mi schodzic skóra z stopy- myślałam, ze ja tymi mokrymi butami odparzyłąm. Ale [porobiłyy mi się ranki pomiedzy palcami, ktore sie zluszczaja i sypie sie z nich skora.. plastry i woda utleniona nie pomaga. na forach wyczytalam ze tak moze wygladac rzybica stop, ale czy moglam ja zlapac od tego ze chdozilamw mokrym bucie? i jak tak to czy mam wyrzucic te buty? na suche dni sa dobre i bardzo je lubie;p
napisał/a: piotrosiama 2012-12-31 14:35
Dość to prawdopodobne bo świadczy za tym ta schodząca skóra pomiędzy palcami. Czy to swędzi ? Woda utleniona nie nadaje się. W aptece dostaniesz bez recepty choćby clotrimazolum. Buty można przetrzeć octem.
napisał/a: Damianek123 2013-01-28 17:17
Loceryl - spytaj w aptece o lek. I niestety to może być grzybica. Spytaj dermatologa!
napisał/a: konradek221 2013-02-11 22:02
nie spytaj tylko idź do dermatologa po skierowanie na badanie. Bez badania to sobie można leczyć ból gardła.
napisał/a: Kubeczek123 2013-02-24 13:31
Loceryl to rzeczywiście dobry lek, ale koniecznie jest interwencja demratologa jak mówi osoba wyżej.
napisał/a: Weronka215 2013-03-07 10:08
Hej nie wiem czy dobrze tarfiłam, ale mam bardzo poważny problem i nie wiem jak mogę sobie z tym poradzic. Mam strasznie podrażnioną skórę na pochwie i swedziec mnie zaczyna i nie wiem co z tym zrobic. mam stalego partnera, ktory wiem ze mnie nie zdradzaa je jestem mu wierna. tylko to co sie dzieje mnie przeraza. nawet zaczyna brzydko pachniec. ale głownie was chce sie zapytac czy taki żel Multi-Gyn ActiGel pomaga w takich przypadkach jak mój?
napisał/a: piotrosiama 2013-03-07 10:25
Weronka - od butów do pochwy do jednak spora droga więc się nie wstrzeliłaś z tematem.
Zapewne nabawiłaś się grzybka i skuteczniejsze w działaniu będą globulki dopochwowe, są na receptę.
napisał/a: kaktus007 2013-03-07 19:41
ale możesz sobie Weronika smarować tymczasowo clotrimazolem (jest bez recepty) i są takie globulki dopochwowe też bez recepty Vagical lub inne- nie wyleczą, ale nie bedzie na razie tak swędziało, zanim do lekarza się człowiek dostanie.
napisał/a: kaktus007 2013-03-07 19:43
basia_stasia napisal(a):hej prosze o pomoc i porade...zastanawiam sie czy moglam zlapać grzybice od tego, ze chodzilam kiedys w przemoczonych butach- naprawde nie mialam czasu ich przebrac. akurat to bylo 2 tyg temu byla chlapa a ja mam slabe buty.. no ale nie moglam ich zmieni. pozniejwalczylam z przeziębieniem.. Później zaczela mi schodzic skóra z stopy- myślałam, ze ja tymi mokrymi butami odparzyłąm. Ale [porobiłyy mi się ranki pomiedzy palcami, ktore sie zluszczaja i sypie sie z nich skora.. plastry i woda utleniona nie pomaga. na forach wyczytalam ze tak moze wygladac rzybica stop, ale czy moglam ja zlapac od tego ze chdozilamw mokrym bucie? i jak tak to czy mam wyrzucic te buty? na suche dni sa dobre i bardzo je lubie;p

buty wywal lepiej, bo nawet jak się je spryska jakimś sprajem, to nie ma pewności, ze ten grzyb się wytępiło i znowu załapiesz z powrotem to samo.
a na grzybicę skuteczny jest Lamisilat - jest bez recepty dostępny w aptekach. używać w/g ulotki.
napisał/a: Kubeczek123 2013-03-28 19:52
Nie no spreje i umycie butów pomoże... próbowałaś clobexu?
napisał/a: Amadeusz10 2014-12-20 16:58
basia_stasia. Tak, to rzeczywiście wygląda na grzybicę stup. Bardzo trudno się z nią czasem walczy. Leki owszem pomogą, ale co z tego jak potem z powrotem wkładamy nogi do obuwia z zarodnikami grzyba i wszystko wraca. Podstawą tutaj jest nasze zachowanie. A więc Po zastosowaniu środków przeciwgrzybiczych najlepiej zmienić obuwie i to wszystkie w których chodziliśmy podczas grzybicy. Nie ma sentymentów, gdy chodzi o zdrowie. Ludzie często nie zachowując tego lecza się latami i nie mogą się uwolnić od grzybów. W obuwiu pozostają zarodniki i nawet przemywanie ich spirytusem nie zawsze daje efekty. Druga sprawa, to to, że przestrzenie między palcami muszą być suche, gdyż grzyby lubią wilgoć. Pozostaje więc chodzić w obuwiu o większym rozmiarze. Po przyjściu z pracy, ze szkoły zdejmujemy buty i skarpetki. Suszymy stopy. Dobrze osusza je i dezynfekuje spirytus, ale piecze niemiłosiernie. Dobrze jest przed wyjściem z domu posypać jakimś talkiem przestrzenie między palcami.
Pytasz czy od chodzenia w wilgotnym obuwiu dostałaś grzybicy? Nie. Grzybicy nie dostaje się od chodzenia w wilgotnym obuwiu. Grzybicą się zarażamy od kogoś. Ot choćby idziemy do koleżanki i zdejmujemy u niej buty, a ona nam daje kapcie. Zasada. Nigdy nie zakładamy obuwia czyjegoś i nie chodzimy na baseny. Baseny to jedno z największych wylęgarni patogenów, ale to już zupełnie inna sprawa.
napisał/a: Megalia 2014-12-20 22:19
Amadeusz10 ostatni post będzie miał niebawem 2 lata....