grzybica od palenia fajek?

napisał/a: Daww 2013-01-14 11:32
hej mam problem z jama ustna i strasznie bje sie ze to moze byc od papierosow.. pale juz 5 lat ale nigdy tak nie mialam, boje sie ze to od tego a wtedy maz mnie zbaije, ze nie rzucilam tego swinstwa;/ mam biały nalot na jezyku i od wewnetrznej str ust, przy okazji w ustach mam uczucie "buta" i rośnięcia posiłku w ustach, a przy okazji ten niesmak wywołuje chec nieustannego spluwania, mycie zebów czy gumy nie pomagaja się tego pozbyc. to brzmi jakby objawy grzybicy, ale czy to mozliwe ze od papierosow? bo nic innego nie przychodzi mi do glowy skad niby grzybica tam;/ jak mam to wyleczyc pomocy?
napisał/a: piotrosiama 2013-01-14 14:45
Od papierosów to raczej ten nieciekawy posmak utrzymujący się w buzi. Stosowałaś może jakiś czas temu kurację antybiotykiem ?
napisał/a: eRzecznik Polpharma 2013-01-29 16:43
Witam,
Nie można wykluczyć zakażenia grzybami drożdżopodobnymi. Nikotyna dodatkowo może drażnić zmienioną chorobowo błonę śluzową jamy ustnej i języka. Skuteczne będzie leczenie ogólne. W takich przypadkach zwykle zalecany jest Flukonazol ale dawkę leku ustali lekarz na podstawie badania pacjenta.
Pozdrawiam, eRzecznik Polpharma
--------------------
eRzecznik Polphama to Ekspert, który odpowie na Twoje pytania dotyczące problemów grzybiczych i udzieli Ci profesjonalnej porady. Jeżeli masz więcej pytań do Eksperta zapraszamy na stronę: www.leczpaznokcie.pl