grzybica dloni?

napisał/a: Ag1988 2014-10-03 13:22
itam, 

blagam o pomoc, bo nie wiem juz co robic.. od lat mam problem ze skora na dloniach. Kiedys je przemrozilam i teraz co roku jak robi sie chlodniej problemy wracaja. Ale w tym roku nadejscie chlodow doprowadzilo moje dlonie do jakiejs masakry . Zaczelo sie jak zawsze - skora tak potwornie sucha, ze przy zginaniu palcow peka az do krwi. Intensywnie smarowalam kremami, pomoglo na pekniecia, ale skora schodzi platami, z calych dloni, na kostkach pojawily sie przebarwienia, zrogowacenia. Miedzy palcami mam suche, zgrubiale plamy.. jak mi sie uda, to wrzuce zdjecia. Z wewnetrznej czesci dloni i palcow odpadaja mi platy skory. Czy ktos mial podobny problem? Wizyta u dermatologa dopiero w grudniu (
napisał/a: Patyczek2 2014-10-03 13:43
Mnie się wydaje, że to nie grzybica, ale właśnie przemrożenie. Niestety też zmagam się z takim problemem, ale po prostu robię peelingi i maski do rąk, nawilżam mocno i chronię przed wiatrem i mrozem. Chyba że możecie polecić coś lepszego?
napisał/a: Ag1988 2014-10-03 14:46
No wlasnie tez tak zawsze robilam - peelingi, kremy, rekawiczki na noc. Ale w tym roku jest wlasnie jakos inaczej, bo faktycznie po kremach pekniecia znikaja, ale po nakremowaniu na noc (z rekawiczkami) skora jest zmacerowana jak po długim moczeniu, a potem schodzi platami.. i to wlasnie po pierwszym peelingu tak ta skora zaczela schodzic, jakbym sobie tym peelingiem cos rozsiala po rekach :(
napisał/a: Patyczek2 2014-10-03 15:03
Ja raz jak byłam u dermatologa, to przy okazji zapytałam o te zaczerwienienia na dłoniach (ale wtedy ich nie miałam akurat, to było latem) i powiedziała, że jakąś maścią natłuszczającą mogę smarować itp. Ale generalnie słyszałam, że jakoś nie można tego wyleczyć. Może jakiś dermatolog nam coś tu poradzi?
napisał/a: Ag1988 2014-10-03 15:14
Fajnie by bylo jakby ktos chociaz podpowiedzial jakich konkretnie kremow czy masci uzywac, bo z takich kremow drogeryjnych to na moje rece dzialaja tylko te na pekajace piety ;). Dzis wstapie do apteki, moze chociaz farmaceuta cos podpowie, bo wizyte u lekarza mam dopiero pod koniec grudnia.. chyba sie skusze na prywatna wizyte :/
napisał/a: MOJA PORADA 2014-10-03 18:45
Moim zdaniem przyczyną jest nadmierne rogowacenie skóry ?. Swędzą Ciebie dłonie ?. Myślę, że warto pić dużo płynów. Myślę również, że witamina A+E w kapsułkach troszkę powinna pomóc, a także do mycia naczyń lepiej używać rękawiczek, żeby dłoni nie moczyć. Słyszałam o preparatach opartych na kwasie salicylowym, które skutecznie złuszczają naskórek. Moim zdaniem skorzystaj z porady lekarskiej wcześniej. Pozdrawiam.
napisał/a: Andzrej 2014-10-03 20:49
Najlepszy będzie krem z żyworódki.