gryzienie języka

napisał/a: Iwona6961 2011-03-03 19:32
Witam!
Nie wiem czy pisze w odpowiednim miejscu, ale od 3 lat (około) przez sen gryzę się w język (po bokach). Na początku nie widziałam w tym problemu, ale teraz gdy gryze codziennie w nocy a rano nie jestem w stanie nic zjeśc. Czasem się budzę a na poduszce jest krew. Mam 19 lat i wydaje mi się to dziwne... nic nie moge z tym zrobic. Dziś w nocy tak się pogryzłam ze nawet mówic nie moge.... CO MI JEST??? PROSZE O POMOC? CZY ISC Z TYM DO LEKARZA?
napisał/a: shift 2011-03-03 21:24
czy język jest powiększony? tak że wchodzi sam między zęby? jeśli jest powiększony to może warto pójść do lekarza
napisał/a: Kuba007 2011-03-04 21:32
Powinnaś niezwłocznie udać się do lekarza, najlepiej laryngologa.
Mam pytanie czy doznałaś kiedyś sytuacji, że straciłaś przytomność i tego nie pamiętałaś?
napisał/a: Iwona6961 2011-03-04 23:56
Kuba007 napisal(a):Powinnaś niezwłocznie udać się do lekarza, najlepiej laryngologa.
Mam pytanie czy doznałaś kiedyś sytuacji, że straciłaś przytomność i tego nie pamiętałaś?





Nie, nie miałam takiej sytuacji, ale robie to zupełnie nieświadomie podczas snu. Zauważyłam że inaczej odczuwam smaki... musze duzo solic, mocno doprawiac zeby czuc samk. Zaraz na drugi dzien mam po bokach cały biały jezyk. Czy mozne kupic w aptece jakies nakładki na zęby?
napisał/a: falco 2011-03-05 23:37
Nakładek na zęby raczej standardowo Panienka w aptece nie kupi. Sprawa wymaga jednak zdiagnozowania. Przyczyną może być tło nerwowe, pasożyty, wada zgryzu lub jakaś inna choroba. Warto na początek wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu niech wypisze kilka skierowań , można też przy okazji zahaczyć o dentystę