Grypa żołądkowa?

napisał/a: missbeka 2013-03-06 15:54
Z reguły nie jestem hipohondryczką, ale jest choroba przed którą drże i staram się unikać jak wielu ludzi - grypa żołądkowa. W niedziele, od godziny 11 do około 18 przebywałam w jednym mieszkaniu, z osobą którą dzień wcześniej męczył wirus. Cały dzień spędziłam w innym pokoju, ale przecież to choroba wyjątkowo łatwo zaraźliwa. Chciałam się dowiedzieć, ile czasu maksymalnie wirus może się wykluwać? Mineło już dobe ponad 48h, niedługo równe 3 dni. Jest jeszcze szansa na rozwój choroby? Do tej pory czułam się normalnie, jedynie moje przewrażliwienie kazało zwracać uwagę na każdy ruch w brzuchu. Dzisiaj jestem jakby lekko zmęczona, ale to często mi się zdarza, bo raczej mało sypiam. Mogę dzisiaj spokojnie wyjść wieczorem z domu czy istnieje prawdopodobieństwo, że choroba mnie dopadnie?
napisał/a: ratownik_0395 2013-03-06 17:09
Jak najbardziej prowadź normalny, dotychczasowy tryb życia. Gdyby każdy rozważał nad tym, czy może go dopaść choroba to siedzielibyśmy wszyscy w domu :) Wcale nie musiałaś się zarazić, więc po prostu żyj swobodnie i nie rzmyślaj nad tym ;)