Grudki w skórze

napisał/a: igor092 2014-09-13 21:04
Czy to normalne i każdy wyczuwa w swoim ciele małe grudki ok 5 mm np w pachwinach pod ramionami pod kolanami czy na udach? Czy to tkanka tłuszczowa czy niepowiększone węzły chłonne?
napisał/a: Konstans 2014-09-15 11:17
Witaj,
raczej nie powinno się wyczuwać powiększonych węzłów chłonnych jesli jest się zdrowym. Zawsze jednak istnieje margines na tzw. fizjologiczną naturę człowieka :) Ale jeśli dotychczas nie wyczuwałeś żadnych zmian w tych okolicach to nie lekceważ tego. Idź do swojego lekarza, niech on empirycznie zbada sprawę.
A może jesteś przeziębiony? osłabiony? masz spadek formy? wówczas pojawiają sie powiększone węzły.
Pozdrawiam.
napisał/a: igor092 2014-09-15 13:04
Ale to chyba nie są węzły chłonne tylko jakieś gruczoły bo mam takie w różnych miejscach na skórze. Po prostu jak złapie kawałek skóry tam gdzie mam więcej tłuszczu i go zroluję to czuję takie grudki malutkie nawet nie mają chyba 5 mm. Czy to nie jest po prostu anatomiczna budowa skóry/mięśni czy jakieś żyłki? Każdy ma chyba takie wyczuwalne grudki w pachwinach chodzi mi o to czy w innych miejscach też?
napisał/a: Konstans 2014-09-15 14:07
Ja czegoś takiego nie mam a przynajmniej nie mam tej świadomości. Zakładam jednak, ze ludzie miewają różne wykwity skórne i podskórne. Jedno jest pewne, jeśli Cię to niepokoi - idź na konsultację. Nie lekceważ spraw zw. z kondycją skóry, bo mogą wyjśc różne kwiatki ze tego. Lepiej mieć nad tym kontrolę.
Pozdrawiam :)