Grudki chłonne w gardle

napisał/a: Yaqub93 2014-03-24 19:03
Witam od ponad 5 lat spływa mi wydzielina po gardle i mam krzywą przegrodę nosa której nie zamierzam na razie operować. Od 3 miesięcy mam na tylnej ścianie gardła grudki chłonne. Byłem u laryngologa, który zbytnio się tym nie przejął i zapisał mi tylko Glimbax do płukania. Zrobiłem na własną rękę wymaz z gardła wyszedł paciorkowiec b-hemolizujący gr.C wrażliwy na penicylinę, erytromycynę i klindamycynę . Byłem u internisty bo zaczęła mnie brać grypa, gardło jeszcze bardziej było czerwone, opuchło, miałem powiększone węzły chłonne. Dostałem Amoksiklav. Skończyłem go w tamtym tygodniu, grypa i opuchlizna gardła przeszły ale grudki chłonne jak były tak są. Byłem dzisiaj u laryngolog i przepisała mi Sterimar oraz Argentin T. Jest jakaś szansa na zaleczenie tych grudek chłonnych, bez operacji przegrody, chociaż trochę ? Może jakieś sterydy by pomogły albo szczepionka ?
napisał/a: danielo1234 2014-03-27 12:38
Odczuwasz jakieś bóle związane z tymi grudkami ? Swedzenie, drapanie itp . Z tego co tu widzę to na jezyczku i lukach podniebnych są jakieś pechezyki bądź grudki . Długo to już masz ?
napisał/a: Yaqub93 2014-03-27 22:25
Bóle z grudkami ciężko powiedzieć, w sumie to teraz ogólnie mnie boli gardło i mam czasami takie dziwne uczucie i przy przełykaniu jakbym czuł ślinę i ścianki tego przełyku. A te pęcherzyki i grudki już mam na pewno 3 miesiące
napisał/a: danielo1234 2014-03-28 10:05
Ciężko powiedzieć, czy jest to koniecznie powiązane z zatokami. Owszem jest wydzielina więc napewno coś musi w tym być. Nie odczuwasz żadnej zgagi ? Jakieś problemy z zoladkiem ? U mnie wygląda to trochę inaczej zobacz mój wątek. Tam dostałem wskazówki, że właśnie mogę mieć refluks.