Groprinosin i cerutin

napisał/a: TwardyMichu 2012-01-11 15:20
Witam, byłem dzisiaj u lekarza rodzinnego i stwierdził u mnie infekcje wirusową. Przepisał Apo-Napro (2x 1 tabl przez 5 dni) , Groprinosin (3 x 1 tabl przez 7 dni) i cerutin (2 x 2 tabl). Ulotki od groprinosinu nie mam, bo nie kupowałem całego leku tylko 20 tabletek, a czytałem w internecie że Groprinosinu nie mozna podawać z witamina C czyli w tym przypadku cerutinem. Czy to jest prawda?
Lekarka rodzinna jest doświadczona wiec watpie zeby sie pomyliła ale wole sie spytac.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-01-11 18:51
Ja osobiście nie wiem jaki powód mógłby być aby nie łączyć obu tych leków, ale wysłałem linka naszemu ekspertowi to mam nadzieję, że rozwieje nasze wątpliwości.
napisał/a: TwardyMichu 2012-01-11 18:55
ok, dziękuje i czekam na odpowiedź :)
napisał/a: TwardyMichu 2012-01-11 19:59
Przepraszam że nie edytuje ale jakos opcja edytuj przy poprzednim poście nie chce zaskoczyc ;o
Mam jeszcze jedno pytanie, lekarka powiedziała żebym był w domu do niedzieli i najlepiej jak najwiecej lezec. ( Powiedziała że moze dojść do zapalenia mięśnia sercowego ;o)
A ja w sobote mam konkurs. jestem w 3 klasie gim. i zależało by mi żeby pojechać, zwłaszcza że to już 2. etap konkursu. Jak sie będe źle czuł to nie pojade ale jesli bedzie dobrze to czy mogę jechac? ( lekarka mi pozwoliła, a co Wy sądzicie? )
Wiem że to dział leki ale pytam bo nie będe nowego zakładać...
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-01-11 20:41
A co to za konkurs?
napisał/a: TwardyMichu 2012-01-11 20:58
tematyczny z historii, etap rejonowy. Jak przejde ten etap i będzie dobrze w etapie wojewódzki to nie będe musiał pisać testu z polskiego i historii ;d
Chociaż jestem słabo przygotowany więc wątpie bym dobrze teraz wypadł :/

Czekam na odp :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-01-11 21:03
Wiesz jak nie będzie gorączki, nie będziesz pracował fizycznie, konkurs jest w sobotę a do tego czasu poczujesz się lepiej to ja jakis wielkich przeciwwskazań nie widzę, choć oczywiście ja nie widzę Twojej karty chorobowej, ani Ciebie nie badałem, więc tutaj lekarz na pewno jest bardziej kompetentny niż ja.
napisał/a: TwardyMichu 2012-01-11 21:16
dzisiaj przez pół godziny lekko pracowałem fizycznie ale musiałem ( nanosić drzewa, bo sie konczyło)
Kiedy ten ekspert Ci odpowie?
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-01-11 21:21
Pewnie po 23:00 jak znam Grystana :)
napisał/a: Grystan 2012-01-11 22:54
No prawie o 23.00
Rzeczywiście wspólne stosowanie Groprinosinu i witaminy C nie jest wskazane. Wynika to z faktu, iż izoprynozyna powoduje podwyższenie stężenia kwasu moczowego w surowicy i w moczu, a witamina C zakwasza mocz co w konsekwencji stwarza zagrożenie wytrącania się kwasu moczowego i powstania kamicy moczanowej.
W każdym razie na tej drodze krzyżują się losy tych leków w naszym organizmie, no chyba że są inne przeciwwskazania, o których nie wiem.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-01-12 07:46
Marku uważasz że standardowe dawki witaminy C czyli takie jakie przepisują lekarze czyli od mniej wiecej 100 do 400 mg na dobę (tak jak w tym przypadku) w połączeniu izoprynozyną mogą wywołać kamicę? Szczególnie że mówimy o okresie przyjmowania takiego połęczenia przez 7 dni, a dodatkowo wit. C mamy w dawce podzielonej.

Dodam że medycyna orthomolecularna w ogóle wyklucza jakikolwiek związek między witaminą C a kamieniami nerkowymi:

http://orthomolecular.org/resources/omns/v01n07.shtml
napisał/a: TwardyMichu 2012-01-12 10:38
dzięki za odpowiedzi, tylko teraz dalej nie wiem czy brać ten cerutin czy też nie...
Wczoraj wieczorem i dzisiaj rano cerutinu nie brałem, ale gdyby mozna go było brać to bym jednak wolał go też przyjmować.
Konkretnie w ulotce Cerutinu nie ma nic o Groprinosinie, a jak czytałem ulotke Groprinosinu w internecie to o witaminie C też nic nie ma.

Krótko: Wy bralibyście cerutin? Czy jak go wezmę może dojść do czegoś poważnego?

A co do linku to z angielskim u mnie nie najgorzej, jednak tego artykułu nie zrozumiem :D

Edit: A jeszcze czy ten cerutin jest ważny w tej kuracji?