Groprinosin a Polopiryna S

napisał/a: Alakhai 2011-02-13 13:53
Witam. Wiem, że Groprinosinu nie można mieszać z aspiryną... a z polopiryną można?? ew. z peralginą?? mam około 38 gorączki (dopiero co wstałem) teraz doszły mi inne objawy i podejrzewam, że mam wirusa,(choć na początku myślałem, że to nawrót choroby bakteryjnej) stąd chcę zastosować Groprinosin, jednak pasowało by mi jakoś jeszcze zbić gorączkę, a nie wiem, z którymi lekami można wymieszać. Wiem, że z apapem na 100%, ale mam polopirynę i peralginę więc nie chcę kupować kolejnego leku.
napisał/a: falco 2011-02-13 14:58
Aspiryna to w praktyce to samo co polopiryna więc proszę nie łączyć. Bezpośrednich interakcji między lekami nie ma ale kwas acetylosalicylowy nie ma dobrej marki w leczeniu chorób o etiologii wirusowej. W praktyce zostaje więc pyralgina no i w poniedziałek wizyta u lekarza .
napisał/a: Alakhai 2011-02-13 15:19
Wielkie dzięki za odpowiedź Falco.

Ja ogólnie choruję prawdopodobnie na przewlekłą Mycoplasmę od 1,5 roku (co niedługo wreszcie zostanie potwierdzone), ale dużo by tu pisać... 3 dni temu dostałem gorączki i myślałem, że to znowu nawrót Mycoplasmy, ale dzisiaj obudziłem się i czuję się jeszcze gorzej... bo "boli mnie tak za oczami", oraz kiedy obracam głową, to czuję ból za oczami, kilka lat temu czułem się dokładnie tak samo jak dziś, i lekarka stwierdziła mi wtedy wirusa, więc myślę, że skoro dzisiaj mam praktycznie identyczne objawy, to też wirus.

Dzisiaj będę szedł do apteki przy okazji (bo niestety mój nienormalny pracodawca kazał mi przyjść do pracy mimo, że jestem chory...), więc mogę sobie coś kupić... może wit C 1000 mg? co jeszcze ew. można przeciwwirusowego bez recepty? Receptę na Groprinosin mam, bo kiedyś lekarka mi dała "na wszelki wypadek". Tak, jutro idę do lekarza, mam nawet termin.

Czy zamiast pyralginy kupić coś innego? Bo ona ponoć na bardzo wysoką gorączkę, a ja mam około 38 ...
napisał/a: falco 2011-02-13 15:51
Nie ma niestety leków typowo p/wirusowych dostępnych na rynku bez recepty. Ja w takich sytuacjach biorę wit. C 1000 albo 4 * dziennie po 3-4 tabletki rutinoscorbiny (taka dawka uderzeniowa) do tego można zabrać jakiś gripex max, theraflu extragrip czy coś podobnego opartego na paracetamolu i łykać po 1 tabletce co 5 godzin. Da się wtedy w pracy wysiedzieć , ale do przyjemności to nie należy. Do tego Groprinosin ale w praktyce i tak najważniejszy jest odpoczynek, bo organizm sam musi zniszczyć wirusa, a my możemy go w tym tylko wspierać. No i infekcje wirusowe bardzo często związane są z późniejszym nadkażeniem bakteryjnym tak więc pewnie i tak skończy się na antybiotyku za parę dni.
napisał/a: Alakhai 2011-02-13 22:30
jakoś przeżyłem... kupiłem sobie ten gripex max, groprinosin, capivit A+E, wit C 1000 no i Tonimer do gardła (to tak ogólnie), z tym że tak cholernie piecze mnie w nosie... chyba jutro kupię sobie Tonimer do nosa też.. to dobry lek na suchość w nosie?? (dodam, że mam katar od 1,5 roku więc te infekcje zdeka mi wyniszczyły śluzówkę nosa za pewne).

Ogólnie nie czuję się dobrze, więc czas odpocząć...

PS: lepiej spać przy uchylonym oknie żeby było zimnawo ale nie duszno, czy przy zamkniętym, żeby było ciepło ale duszno?;/ niestety rozwiązania środkowego nie ma...
napisał/a: falco 2011-02-13 22:40
Lepiej się wygrzać czyli wybrałbym zamknięte okno. Ale to moja prywatna opinia Tonimer może być, na pewno nie zaszkodzi, ale cenę ma dość wysoką
napisał/a: Alakhai 2011-02-13 22:56
co dziwne... zażyłem pierwszy gripex max o 17stej, drugi o 22giej i dalej mam gorączkę :( co robić? zażyć jeszcze jedną tabletkę, czy po prostu przetrzymać?

w takim razie wybiorę zamknięte okno ;)

Tonimer ma jakiś tańszy równie dobry odpowiednik, czy lepiej jednak zainwestować?;>
aleksia1
napisał/a: aleksia1 2011-07-25 12:44
Moje dziecko,kiedy miało problemy własnie ze słabym wyleczeniem i nieustannym przeziebieniem lekarz przepisał nam tylko Groprinosin i żadnych innych leków,typu aspiryna i inne przeciwgoraczkowe.No chyba ze goraczka byłabym ponac 38stopni wówczas ibufen czy inny lek mozna podac.Nam przeszło szybko,bo juz po 5 dniach przeszedł katar.Teraz podaje córeczce Groprinosin na wzmocnienie ,kiedy w przedszkolu szaleja wirusy.Ale jesli nie jest sie pewnym trzeba jednak zapytac lekarza.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-07-25 13:43
Na pewno zapyta następnym razem bo odpowiedziałaś na temat sprzed pół roku.
napisał/a: Alakhai 2011-07-27 21:53
No no, już lecę zapytać. :)
aleksia1
napisał/a: aleksia1 2011-07-28 11:34
No tak w sumie temat lekko odświezony,ale mysle ze juz i tak kiedy zacznie się jesien bedzie znowu "na czasie" poniewaz znowu zaczna sie jakies dziwne wirusy,a nie zawsze vitC jest w stanie uchronic nasze dziecie przed wiekszymi infekcjami.Zreszta to równiez dotyczy tez i nas samych.
napisał/a: Alakhai 2011-07-29 15:40
Grunt to na prawdę zdrowe odżywianie + pozytywne myślenie i organizm jakoś sobie poradzi z tą jesienią myślę :) Polecam zaglądnąć do tematu o spirulinie w dziele leki albo o diecie przy hasimoto w dziale endokrynolog, bo w każdym z tym tematów jest sporo przydatnej wiedzy. :)