Gronkowiec złocisty

napisał/a: xdmichal 2014-03-14 22:45
Witam,
Od 4 lat mam czopy w migdałkach. Nie przeszkadzają mi. Nie choruje na anginy. W październiku 2013r. zachorowałem na zatoki miałem bóle, żółty katar, zapchany nos. Po tygodniu pocenia się specjalnego wszystko jakby ok. Została jedynie temperatura 37.2 oraz dreszcze, uczucie grzania się/pocenia. I tak do dzisiaj dzień w dzień. Szukałem, chodziłem po lekarzach i badania które zrobiłem: rtg zatok, rtg klatki, morfologia, ob, tarczyca, mocz i wszystko ok. Jedynie mocz nieznacznie odbiegał od granic normy. Przepisano mi też miedzy czasie Unidox, Klabax, które nie pomogły. Dostałem skierowanie wpierw na oddział zakaźny, potem laryngologiczny ale mnie nie przyjęto bo nic nie stwierdzono, a widzieli czopy na migdałach. No to lekarz rodzinny mi dał skierowanie do szpitala z powodu stanów podgorączkowych i czekałem miesiąc. Międzyczasie byłem też w poradni laryngologicznej i tam lekarz powiedział, że te czopy to resztki jedzenia i to nie groźne. Też mi się tak wydaje bo skoro mam to od 4 lat.Ale powiedziała mi lekarz, żebym zrobił wymaz z gardła i wyszedł Staphylococcus aureus, wymaz z nosa - nic. Dostałem Klindamycin. W szpitalu mi przerwano po 7 dniach antybiotyk, bo jakieś wyniki na cukrzyce złe wyszły. Ale nie mam cukrzycy. Stwierdzono przewlekłe zapalnie migdałków, zalecono tonsilectomię. Po szpitalu poszedłem jeszcze do laryngologa, ale innego i potwierdził to co mi wypisali w szpitalu i dał skierowanie na wycięcie. Dodatkowo od 2 miesięcy mam jakby podrażnione gardło tam na dole, że jak podniosę szyję to bardziej czuję, czasami ale rzadko muszę odkaszlnąć. Też czasami mam biały ropny katar, ale buderhin pomógł.

Moje pytanie czy wycięcie migdałków spowoduje, że nagle nie bede miał temperatury i dreszczy, które mam dzień w dzień od 5 miesiecy? I minie to podrażnienie/ból czy nie wiem jak to nazwać gardła? Migdały mnie nie bolą. Załączam zdjęcie. Moje spostrzeżenia do zdjęcia: nad cyferką 1 widać coś białego. Nad 2 stara zagojona rana po wypadnięciu czopa. Nad 3 słabo widoczna rana świeżo wyciągniętego czopa, trochę podrażniłem wyciągając go. Cyfra 4 zaczerwienienie łuków - aż takie czerwone bo usunąłem czop i podrażniłem je. Na codzień są czerwone ale mniej.

Założyłem nowy temat, ponieważ ludzie piszą, że mają ten problem z gronkowcem i migdałkami ale piszą, że mają anginy ciągłe i nawracające infekcje co chwile. Ja się czuję non stop chory + co pół roku zatoki i żółty katar przez parę dni. Tak więc angina dotyczy migdałów, a nie zatoki. A mi lekarze jedni widzieli migdały i nic nie mowili, a drudzy stwierdzają przewlekłe zapalenie. Więc czy to na pewno usunięcie pomoże. Jestem zdezorientowany.
napisał/a: xdmichal 2014-03-15 00:09
Dodaję też zdjęcie drugiego migdała, ponieważ na poprzednim nie widać go. Ten jest bardziej zniszczony. Po stronie tego migdała mam też najprawdopodobniej powiększony cały czas węzeł chłonny podżuchwowy (Taka wyczuwalna kulka). Tutaj też starałem się wyciągać czopy i podrażniłem strasznie łuki.Normalnie łuki są czerwone ale mniej. Nie wyciągam tych kamieni migdałkowych ich dlatego ze mi przeszkadzają tylko dlatego, że niby powodują chorobę skoro na podstawie m.in. ich stwierdzono to.
napisał/a: xdmichal 2014-03-17 11:17
To już pomijając te posty co napisałem wyżej, czy mógłby ktoś ocenić mniej więcej moje migdały ze zdjęć?
Byłem zapisać się na termin i dostałem to co na zdjęciu załączonym. To też pytanie do tego:
Czyli jeśli usunę migdałki to nie będę miał źródła rozsiewania zakażenia po organizmie, ale to wcale nie znaczy, że gronkowiec z gardła odejdzie?
napisał/a: MOJA PORADA 2014-03-27 15:58
Powiększone są, i to znacznie. Tylko nie miewasz angin, co jest jednym ze wskazań do wycięcia migdałów. Gronkowiec we florze bakteryjnej gardła normalnie występuje. Z gronkowcem jest tak, że większość ludzi jest jego nosicielami, i dopóki nie powoduje on chorób, to się go nie leczy. Sam w sobie, nie jest chorobą. Mógłbyś zrobić badanie na ASO. Pozdrawiam.
napisał/a: MOJA PORADA 2014-03-27 16:17
Poza tym, do wycięcia migdałków musisz być ogólnie zdrowy. Pozdrawiam.
napisał/a: xdmichal 2014-03-27 17:26
Te objawy co mam w tej chwili są uciążliwe do tego stopnia, że poprosiłem o urlop zdrowotny na uczelni. Im więcej godzin miałem w ciągu dnia tym objawy się potęgowały, a i tak nie chodziłem na wszystkie zajęcia, bo bym nie wytrzymał. Np. dreszcze były takie jak przyszedłem do domu, że położenie się do łóżka, herbata za bardzo nie pomagały. W tym momencie staram się nie leżeć w ogóle, bo to też nie dobrze, ale też nie doprowadzać do nasilenia objawów czyli przez jakiś wysiłek większy.

Czy można uznać więc, że jestem ogólnie zdrowy i mogę mieć wykonaną operację w takim stanie?
Dodam, że parę tygodni temu oprócz tych objawów, które mam na codzień doszła przeziębienie/wirusówka tzn. miałem 38 gorączki, żółty katar i nie mogłem wstać z łóżka i to trwało 3-4 dni, z tym że w tym samym czasie u mnie w domu też mój tata był chory pare dni z podobnymi objawami. Więc to chyba z taką zwykłym przeziębieniem/wirusówką nie można iść ??
napisał/a: MOJA PORADA 2014-03-28 20:52
To lekarz zadecyduje ostatecznie. Najpierw zrobią badanie analityczne, i m.in. na tej podstawie dopuszczą bądź odroczą wycięcie migdałków. Nie powinieneś mieć żadnej infekcji w dniu zabiegu. Pozdrawiam.
napisał/a: xdmichal 2014-03-28 21:17
MOJA napisal(a): Gronkowiec we florze bakteryjnej gardła normalnie występuje. Z gronkowcem jest tak, że większość ludzi jest jego nosicielami, i dopóki nie powoduje on chorób, to się go nie leczy. Sam w sobie, nie jest chorobą.

No dobra, bo ja właściwie nikogo nie zapytałem wprost czy jestem nosicielem gronkowca czy chorym z powodu gronkowca.
Jedyną bakterią jaką wykryto w gardle jest gronkowiec złocisty, a objawy dotyczą w mniejszej części samego gardła(jakieś małe podrażnienie na dole gardła), ale głównie co stwierdzono to przewlekłe zapalenie migdałków.
I teraz tak, czy to zapalenie migdałków jest spowodowane gronkowcem złocistym? Czy objawy które wcześniej opisywałem mogą nie mieć żadnego związku z gronkowcem, a ja jestem jedynie nosicielem? Bo ja byłem pewny, że to co mnie tyle czasu męczy a reszta badań jest OK , że to gronkowiec.(Jeszcze dorobie badania te co napisałeś)

Odnośnie załączonego wymazu: przed nim brałem Klabax a wymaz i tak wykazał wrażliwość na ten antybiotyk.
napisał/a: MOJA PORADA 2014-03-29 10:47
Mógł spowodować u Ciebie zapalenie migdałów. W przypadku zapalenia gardła/migdałów odpowiadają za ten głównie paciorkowce. Lekowrażliwość to podpowiedź dla lekarza jaki lek wybrać.
napisał/a: xdmichal 2014-03-29 14:38
Dzięki za te informacje. W najbliższych dniach idę do laryngologa prywatnie to może się coś dowiem.
napisał/a: xdmichal 2014-03-29 15:12
Rzeczywiście natrafiłem na taki artykuł (http://www.termedia.pl/Czasopismo/Przewodnik_Lekarza-8/Streszczenie-7023)
napisal(a): Wśród infekcji bakteryjnych na szczególną uwagę zasługuje zakażenie paciorkowcem β-hemolizującym grupy A, które może być przyczyną silnych reakcji autoimmunizacyjnych, pneumokokami i gronkowcami[...]

Czyli coś w stylu, że mogę mieć paciorkowca które wywołuje reakcje autoimmunizacyjną gronkowcem. A reakcja autoimmunizacyjna to z tego co wiem to przewlekłe zapalenie migdałków.

Już mam trochę namieszane w głowie tym wszystkim.
napisał/a: xdmichal 2014-04-03 17:30
Byłem u laryngologa i nie umiał mi odpowiedzieć na pytanie czy jestem nosicielem czy chorym z powodu gronkowca. Powiedział , że raczej przewlekłe zapalenie migdałków takich objawów nie powoduje jak ja mam , że ciągłe dreszcze i temperatura. Odnośnie badań, które robiłem i były w porządku to powiedział, że stan zapalny może jakiś mały jest, ale krew tego nie pokazuje. Ale i tak powiedział, że muszą mi podać antybiotyk przy operacji jak ja mam takie objawy i zaproponował, że mogę wcześniej wyciąć. Powiedzał, że to może być od migdałków, ale nie musi i raczej nie sądzi tak. Można je wyciąć po to, żeby wykluczyć jedną rzecz.
Jeszcze powiedział, że temperatura 37 to normalna. Ale jak mu powiedziałem, że po np WF'ie miałem prawie 38 to raczej stwierdził, że raczej zdrowy nie jestem i właśnie zaproponował mi wcześniej wyciąć migdałki, żeby ewentualnie wykluczyć.

Kurde to jak ja mam sprwadzić czy gronkowiec mnie żre czy coś innego... Masakra. Paciorkowce można wykluczyć z ASO?