Gronkowiec złocisty

napisał/a: ajegor 2011-01-11 14:25
Panie Doktorze,

Lekarz powiedzial mi ze to antybiotyk i ze moge mi sie po nim rozregulowac cykl miesieczny (co by potwierdzalo fakt ze jest to lek hormonalny).

Nie bardzo wiem od czego w tej sytuacji zaczac? Nie zdazylam jeszcze wyczyscic ropnia na nodze (termin mam na 28 stycznia), a mam juz informacje o kolejnym ropniu..

Co to znaczy Panie doktorze leczenie uderzeniowe ? Operacje dwoch ropni a pozniej szczepionki ktore mi Pan polecil?

Nie bardzo tez rozumiem jak ten lek hormonalny (Lutenyl 3,75) ma zadzialac na ropnia wewnatrz macicy? Czy ja powinnam zaczynac te kuracje?

Co Pan mysli o leczeniu gronkowca bacteriofagami? Czy w moim przypadku to ma sens?

Przepraszam ze znowu zadaje tysiace pytac, ale jestem znowu troche zagubiona...

Aga
napisał/a: Michał16a 2011-01-11 20:51
tzn chyba tak.
Mniej boli głowa.
Tylko ze ja Dalacinem c 300 byłem leczony "na chybiu trafił"...
napisał/a: Peter 2011-01-12 09:34
Podejrzewam, że lekarz nie do końca jest przekonany, czy to ropień. proponuję przepisany lek przyjmować, bo to również może być o podłożu hormonalnym.
Bakteriofagi nie są aż tak skuteczne, jakby się to wydawało. Obecnie nie ma podstaw, bo są skuteczne antybiotyki. Tylko je trzeba podać we właściwy sposób, we właściwej dawce i czasie.
leczenie uderzeniowe w tym przypadku polega na krótkotrwałym podawaniu wysokich (maksymalnych w stosunku do wagi pacjenta) dawek. Winno być rozpoczęte tuż przed zabiegiem, i kontynuowane przez ok. 7 dni po zabiegu.
napisał/a: ajegor 2011-01-13 16:11
Panie Doktorze,

Mam kolejne pytanie, czy Pana zdaniem rozpoczecie terapii hormonalnej Lutenylem (3,75 aceate de nomegestrol, o ktorym wspominalam w poprzednim poscie), 2 tygodnie przed zabiegiem oczyszenia ropnia na lewym udzie, nie niesie ryzyka powstawania zakrzepow po operacji, w zwiazku z jego wlasciwosciami rozrzedzania krwi.

Moze bezpieczniej byloby wstrzymac leczenie do zabiegu? Co Pan o tym sadzi?

Dziekuje,

Aga
napisał/a: Peter 2011-01-14 14:49
Proszę porozmawiać z lekarzem, który skierował na zabieg. Przed i po zabiegu podaje się leki chroniące przed ewentualną zatorowością. Tutaj decyzja należy do lekarza, który będzie wykonywał zabieg.
Pani ma chyba już niedługo ten zabieg, więc jeśli pani się obawia, to można zaczekać do czasu jego wykonania. Jednakże porozmawiałbym o tym z chirurgiem.
napisał/a: ajegor 2011-01-14 16:25
Panie doktorze,

Dziekuje za odpowiedz. Rozmawialam z chirurgiem ale uwaza on ze ani antybiotyk ani lek zapobiegajacy zatorowosci nie jest potrzebny.
Jego zdaniem antybiotyku bede potrzebowala wylacznie w sytuacji kiedy stwierdzi wewnatrz jakas infekcje, stan zapalny.

Wg niego wczesniejsze podawanie antybiotyku tylko uodparnia bakterie i nie ma zadnego sensu.

Co do hormonu, powiedzial mi ze gdyby to byla operacja ze znieczuleniem ogolnym po ktorej musialabym pozostawac w pozycji lezacej przez kilka tygodni moze moglibysmy sie zastanawiac nad rozpoczynaniem tej terapii hormonalnej , natomiast przy zabiegu ambulatoryjnym, trwajacym 2h nie ma jego zdaniem najmniejszego ryzyka.

Sama juz nie wiem, najbardziej niepokoi mnie fakt robienia zabiegu bez oslony antybiotykowej, ale jest strasznie ciezko przekonac ktoregos z chirurgow do tej opcji.

Czy Pana zdaniem ten zabieg moze odbyc sie zastosowania antybiotykow, (jestem zaniepokojona ta cala historia)?

Pozdrawiam,

Aga
napisał/a: senszycia 2011-01-17 15:18
Witam wszystkich

Odebrałem wymaz z gardła i wykryli u mnie gronkowca złocistego (staphylococcus aureus mssa)

I mam pare pytań odnosnie tego.

Czy objawami moze być :
1. Nie higieniczny stan jamy ustnej czyli pieczenie, szczypanie, suchość, ból gardła, oraz nalot bialy.
2. Czy moze wystepować podwyższ tomperatura ciała w granicach 36.9-37.4
3. Ciągłe bóle główy gdy rezonans magnetyczny,tomograf nic nie wykazały
4. Ból kończyn dolnych czyli stawów gdzie sie zgina stope (zazwyczaj w nocy przez co trudniej zasnąć,)
5. Ból oczu, uczucie ściskania gałek ocznych,
6. Ból w jamie brzusznej, gdzie usg nic nie wykazało

Prosze o odp. męcze sie z tym juz od półtora roku i często nie daje sobie już z tym rady,
I jeśli to możliwe jak to leczy, gdyż pójście do lekarza ogólnego pewnie da skutki takie jak dotychczas antybiotyki, typu duomax czy azitLek500 (czy podobnej nazwie) nie dały zadnych rezultatów. Dodam że krew prawie ze w normie lekko podwyrzszone limfocyty.
Ob=2
napisał/a: kuba1000 2011-01-22 16:24
Peter chcialem prosic Cie o rade.pewnego dnia to byl lipeic 2010 lato w pelni zaczelo bolec mnie gardlo bylem slaby wiec poszedlem do apteki kupilem sobie leki na grype wapno gripeks itp.nic nie pomoglo wiec pzrez 5 dni bralem duomox 1000 bo mialem w domu a na gardlo zawsze mi pomagal.bralem 5 dni ale nic nie przechodzilo wiec poszedlem do lekarza rodzinnego ktory przepisal mi inny antybiotyk skadajacy sie z 3 tabletek nazwy nie pamietam.wybralem jedno opakowanie potem 2gie i nic.pojechalem wiec do laryngologa stwierdzil on przwlekle zapalenie migdalow i krtani.ale ze bylem naszpikowany antybiotykami to nic mi narazie nie przepisal tylko jakies oslony na zoladek.gdy pojechalem za tydzien do niego przepisal mi gentamecyne w zaszczykach i jeszce jakis steryd nazwy nie pamietam.bralem te zaszczyki tydzien ale nie pomogly.postanowilem jechac do innego laryngloga ten powiedzial ze migdaly nie sa za ladne i pasowalo by je usunac ale narazie nie i kazal mi brac biostymine doustnie przez 2 miesiace i rutinoscorbin.wybralem to wzsystko nie pomoglo.zrobilem wiec wymaz na wlasna reke wyszlo ze mam gronkowca zlocistego w gardle wzrost obfity.lekarz rodzinny przepisal mi taka terapie tran bio marine 570 dwie kapsulki rano i wieczorem do tego padma basic2 kapsulki rano i szzcepionke broncho vaxom ale wiem juz z twoim postow ze ona jest najslabsza.no i oczywiscie nie pomoglo wiec usunolem migdaly bo tak mi laryngolog kazal.jestem po zabiegu 9 dni gardlo nadal boli.
CO PAN BY RADZIL ZROBIC-czytalem pana wypowiedzi odnosnie gronkowca i podobnych przypadkow czy terapia mogla by wygladac tak:
echinacea compositum sn,engystol przez 6 tygodni co 3 dni(czy mozna laczyc dwie ampulki w jeden zaszczyk i jakie by to mialy byc dawki tych lekow) a pozniej szczepionka POLIVACINUM.PROSZE O ODPOWIEDZ Z GORY DZIEKUJE:)
napisał/a: Peter 2011-01-24 14:53
ajegor - moim zdaniem lekarze zbyt ryzykują przeprowadzenie operacji bez osłony antybiotykowej w takim przypadku. Poza tym to źle rokuje, gdyż sam zabieg bez odpowiedniej antybiotykoterapii spowoduje ponowne tworzenie się ropnia. Infekcje gronkowcowe nie należą do standardów i trzeba wiedzieć, jak leczyć.

senszycia - objawy mogą być spowodowane jego obecnością, ale nie ma możliwości tego potwierdzenia lub wykluczenia przez internet.

kuba1000 odp. na PM
napisał/a: ajegor 2011-02-10 09:17
Doktorze Peter,

Jestem juz po zabiegu, ktory mial miejsce we wtorek (08.02.2011). Ropien zostal zoperowany. Pobrano takze probki do badan (wyniki maja byc za 10 dni).

Czuje sie dobrze, ale wczoraj rano (dzien po zabiegu) mialam rano maly wyciek z rany (mam nadzieje ze to nic groznego). Prosbe o antybiotyk chirurg odrzucil, mowiac ze w srodku nie bylo widac sladow infekcji, stanu zapalnego (?). Czy wg Pana powinnam udac sie do internisty z prosba o przepisanie mi terapii antybiotykowej o ktorej rozmawialismy? Nie bardzo chcialabym aby ropien sie odnowil...Chcialabym takze wiedziec, kiedy mam zastosowac szczepionke o ktorej pisal Pan w poprzednich postach. Bardzo prosilabym o szczegolowa instrukcje dot. jej dawkowania etc poniewaz bede musiala poszukac lekarza ktory bedzie mogl mi ja przepisac. Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam, Aga
napisał/a: ajegor 2011-02-10 09:48
Panie Doktorze,

Jeszcze jedno pytanie - jesli mam prosic lekarza o wypisanie recepty na antybiotyk to jaki powinien to byc konkretnie antybiotyk (wiem ze powinien to byc lek z grupy na ktore gronkowiec jest wrazliwy, czyli Tobramycine lub Gentamicine) ale chodzi mi konkretnie o nazwe leku. Pisal mi Pan takze, ze to musza to byc maksymalne dawki w stosunku do masy ciala pacjenta (waze 61kg, mierze 170 cm) - czy moglabym wiec miec do Pana prosbe o okreslenie dokladnego dawkowania w moim przypadku?

Dziekuje, Aga
napisał/a: Peter 2011-02-10 14:26
Jeśli lekarz nie stwierdził podczas zabiegu zmian o charakterze zapalnym, to być może antybiotyku nie trzeba. Natomiast faktycznie konieczne jest leczenie zapobiegawcze. Sugeruję:
1. zastrzyki Echinacea compositum SN 1 amp. co 3 dni przez okres miesiąca i potem 1 amp. 1 raz w tygodniu przez następne 5 tyg. I to już byłoby wskazane
2. Po miesiącu zacząć ze szczepionką Polyvaccinum. Lekarz winien przepisać 10 amp. wersji mite i 5 amp. wersji forte.
Dawkowanie winno przedstawiać się następująco:
1, 2 dawka - 0,2 ml P. mite
3, 4, 5 - 0,5 ml P. mite
6, 7 - 0,7 ml P. mite
8, 9, 10 - 1,0 ml P. mite
11,12 - 0,3 ml P. forte
13 - 0,5 ml P. forte
14, 15 - 1,0 ml P. forte
Podawać co 3 do 5 dni. W przypadku dobrej tolerancji, dawki mogą być zwiększane o ok. 0,1 - 0,2 ml.