Gronkowiec złocisty na skórze u dziecka

napisał/a: Pegiii 2014-04-16 12:30
Witam, mój 1,5roczny synek od kilku miesięcy ma gronkowca złocistego na skórze, który objawia się ropnym wyciekiem na lewym nadgarstku, typ MSSA, wzrost b.obfity, wrażliwość: ERYTROMYCYNA, GENTAMICYNA, KLINDAMYCYNA, TRIMETOPRIM/SULFAMETOKSAZOL. Od 28 marca przyjmuje leki : Bactrim 2X5ml (2op), Zyrtec 8 kropli na noc, Clemastinum 2ml rano oraz maść na zamówienie z gentamicyną i maść w żelu Klindacin T. Właśnie kończy drugie op.Bactrim zmiana na skórze dalej jest już nie ropieje ale sączy się i wygląda na poparzoną. Syn nie gorączkuje, według pediatry nie poradzi sobie sam z tą bakterią i najlepsze by było leczenie szpitalne. Proszę o pomoc jak go z "tego" wyleczyć? czy powinien dostać kolejne op syropu Bactrim? Dziękuje.
napisał/a: Peter 2014-04-18 11:24
Można spróbować jeszcze maść detreomycinum.
napisał/a: jolix05 2014-05-19 12:15
Witam
Ja tez probuję z tym walczyc, z moim dzieckiem, bierze antybiotyki juz 2 miesiące. Jesli masz jakigos dobrego fachowca lub sposob inny, to proszę napisz mi
napisał/a: Pegiii 2014-05-20 12:38
Witam, my dalej walczymy z gronkowcem, mój syn ma już go 6miesięcy. Na początku maja w szpitalu był leczony antybiotykiem dożylnym, po 5 dniach udało się go wyleczyć, brał jeszcze w domu antybiotyk Zinnat(i dalej bierze ), po tygodniu od wyjścia ze szpitala gronkowiec wrócił, ma go na nadgarstku a teraz jeszcze na nogach. U nas dodatkowo powiększona wątroba(może od leków?) i wyniki krwi złe, ma też ciągle nawracające biegunki. My też zastanawiamy się nad szczepionką ale tu zdanie lekarzy do, których chodzimy jest różne, jeden uważa, że szczepionka pomoże drugi, że pomoże tylko wtedy gdy jest zakażenie całego organizmu a u nas jest tylko na skórze.