Gronkowiec złocisty MSSA

napisał/a: jolica123 2012-10-24 22:50
Proszę o pomoc!
Mój syn ma problem z wrastającym paznokciem u nogi. Udałam się do lekarza, żeby założyć klamrę. Okazało sie, że zrobił się stan zapalny, który uniemożliwił jej założenie. Lekarz przypisał antybiotyk Lamisil oraz maść Triderm. Minęły 3 tyg. stan zapalny nie minął. Pobrany został wymaz z rany i niestety okazało się , że ma Gronkowca złocistego MSSA. Szczep jest wrażliwy na Erytromycynę, Klindamycynę, Gentamycynę, Ciprofloksacynę, Metycyklinę, Trimethoprim/Sulfamethoxazole, Amikacynę, Tetracyklinę. Żadnych objawów, typu ból brzucha, nudności syn nie ma. Proszę o pomoc,jakie leczenie najlepiej powinno być zastosowane, żeby nie rujnować zbytnio organizmu syna. Jak długo syn powinien przyjmować antybiotyki, czy wyleczenie jest w ogóle możliwe.Słyszałam, że leczenie może trwać latami a bakteria nadal będzie w organizmie. Proszę o opinie nt. leczenia naturalnymi sposobami np Nopalin, AC Zymes i Liver Aid, Paraprotex. Szczególnie ten ostatni jest bardzo chwalony w walce z bakteriami. Czy jest możliwe wyleczenie takimi sposobami czy jednak kuracja antybiotykowa.
Pozdrawiam
napisał/a: aaggaa3 2012-11-03 11:57
z podobnym problemem spotkał się mój brat (z tym, że u niego był to palec u ręki)
Był leczony przez panią dermatolog, w posiewie wyszedł gronkowiec złocisty MSSA.
Antybiotyk był podawany przez 14dni, infekcję udało się ujarzmić, palec ładnie się zagoił. Było to kilka lat temu i jak do tej pory problem nie wrócił. Brat nie brał dodatkowo leków homeopatycznych, choć myślał, aby się nimi wspomóc. Okazało się jednak, że antybiotyk wystarczył. Osłonowo brat zażywał jedynie probiotyk Dicoflor
Tak więc na jego przykładzie mogę pani powiedzieć, że wyleczenie jest możliwe.

pozdrawiam :)
napisał/a: jolica123 2012-11-04 20:07
Witam!
Dziękuję serdecznie za informacje. Byłam z synem u dermatologa i pocieszeniem było to, ze ten szczep, który syn załapał jest do wyleczenia. Dostał serię 10 zastrzyków debecyliny i przez 10 dni Diclac 3x1. Jutro idziemy do kontroli i zobaczymy co dalej. Proszę mi jeszcze powiedzieć, czy należy jakoś indywidualnie podejść do higieny syna. Czy ręczniki, nożyczki do paznokci itp muszą byc w takim przypadku przeznaczone wyłącznie dla niego. Co z obuwiem, które syn do tej pory nosił, czy należy je wymienić na nowe?
Pozdrawiam
napisał/a: lukasz1980 2012-11-06 14:55
do "jolica123"
Witam Panią, mój przypadek jest dokładnie taki sam jak ten opisany przez Panią. Wycięty paznokieć i gronkowiec złapany. Skończyłem 10 dniową kurację antybiotykiem CLINAMYCIN oraz dodatkowo zastrzyki (nazwe podam jak znajdę opakowanie).
Dzisiaj idę do kontroli, ale na oko widać że efekty nie są takie jak bym sobie życzył, więc lekarz jak sądzę albo przedłuży dotychczasową kurację albo zapisze nowy antybiotyk, zobaczymy. Napiszę Pani co i jak wynikinie z dzisiejszej wizyty.
(można do mnie pisac na maila jeżeli ktos skutecznie pokonał gronkowca, tak bedzie wygodniej: lucky07@interia.pl
napisał/a: lukasz1980 2012-11-07 08:31
Wczorajsza wizyta u lekarza przyniosła kontynuację dotychczasowego leczenia, tzn CLINAMYCIN doustnie, oraz GENTAMYCIN zastrzyki w postaci okładów bezpośrednio na ranę. W/g lekarza rana się zabliźniła i zaczyna się goić. Hmm, zobaczymy co z tego wyniknie...
napisał/a: jolica123 2012-11-07 22:55
Witam !
Poprawa u syna widoczna jest już gołym okiem. Obrzęk o wiele mniejszy, syn nie wije się z bólu przy lekkim dotknięciu a sam palec nabiera normalnego wyglądu. Jak na razie kuracja antybiotykowa zakończona i odstawiona ale lekarz ponownie pobrał wymaz do badania. Teraz czekamy ok tygodnia na wyniki. Myślę jednak, że byłoby to za cudownie, gdyby było po wszystkim. Gdyby to był palec u ręki, poszłoby prędzej. Noga teraz niestety jest prawie cały dzień w skarpetkach i ciężkim bucie, środowisko wilgotne, słaby dopływ powietrza-dlatego musimy cierpliwie czekać aż wytępimy GADA! To są słowa lekarza ale jest dobrej mysli.
Dodatkowo zalecił on, żeby po zakończeniu leczenia wyrzucić wszystkie! skarpetki!!! Nawet pranie ich w wysokiej temperaturze nic nie da, buty zostają. Syn powinien mieć teraz również własne nożyczki i najlepiej dezynfekowane po każdym użyciu. Podpytam go jeszcze o inne rzeczy tego typu i dam znać.
Mam nadzieje, że damy radę i Pan również! A jaki szczep do Pana sie przyplątał, czy też MSSA, czy może MRSA?
Pozdrawiam!
napisał/a: lukasz1980 2012-11-08 08:44
Witam, jest to ten sam szczep czyli MSSA. Narazie u mnie rana też ładnie zaczęła się goić, ale zobaczymy jak to będzie po dłuzszym czasie, po odstawieniu antybiotyku. Pozdrawiam
napisał/a: darelo11 2019-02-04 09:37
Witam, pamięta Pani nazwę tego antybiotyku który wyleczył gronkowiec złocisty MSSA? on się chyba nazywa też aureus. 2 tygodnie to można brać antybiotyk aby to pokonać, jaki? Może ktoś inny też miał tą bakterię i pamięta nazwę leku który był skuteczny? Pozdrowienia