Gronkowiec złocisty MSSA (twarz)

napisał/a: Matui007 2015-07-22 11:19
http://commed.polki.pl/prawie-2-letni-problem-z-zatokami-gronkowiec-zlocisty-mssa-vt97690-45.html#p738328

Mój wpis zamieszczam tutaj by jakiś dermatolog czy kto mógł doradzić co dalej.
napisal(a):Też ma podobne problemy do waszych.
Mam 18 lat i też mam obłożony język i takie guzki jak wcześniej były na zdjęciu, gronkowca złocistego (MSSA) na twarzy (czoło, broda, sczęka, praktycznie na całej twarzy) w postaci żółtych/białych krostek, i czerwone krosty. Leczyłem się biseptolem, unidox, skinoren, duac, benzacne, travogne, bactroban, oxycort, polepszało się tylko na jakiś czas. Brałem Izotek przez miesiąc ale odczuwałem skutki uboczne (byłem lekko poddenerwowany, nie wiem czy można też uznać szybkie bicie serca podczas dłuższego stania (podczas mszy) lub gry w piłkę, tak jak by chciało wyskoczyć ( naszczęście już nie miewam tego objawu bo przestałem brać izotek).
Postanowiłem wybrać się do laryngologa po tym jak czytałem ten artykuł kilka tyg. temu. Przypisał Javesto i Pronasal.
Kazał mi zrobić badanie na alergeny oddechowe. Wyszło mi że jestem uczulony na roztocze kurzu domowego (bardzo wysokie).
Spływa mi też katar po tylnej ścianie gardła. Mam też nieprzyjemny zapach z ust. Staram się ograniczać cukier, sól ale średnio mi to na razie wychodzi. Nie wiem czy wszystko to ma jakiś związek z tym moim gronkowcem na twarzy więc jeśli można proszę o jakieś wskazówki co dalej. ( II wizytę u laryngologa mam 24.07). Mogę załączyć wymaz z twarzy i badanie alergenów o których wcześniej wspomniałem jeśli trzeba)


ps. Może zrobić badanie w kierunku nużeńca ?
ps2. A może to zapalenie mieszków włosowych jak to rozpoznać?
ps3. Jeśli potrzebne zdjęcie twarzy mogę wrzucić.