Gronkowiec złocisty metycylinowrażliwy

napisał/a: monia184 2008-12-29 22:55
Bardzo proszę o interpretacje wyników badań mojego 6 miesięcznego synka,zrobiłam małemu wymaz z gardła i wyszły następujace wyniki:
1.Streptococcus gr. oralis
2.Haemophilus sp.
3.Staphylocoocus aureus metycylinowrażliwy

Antybiogram

Clindamycin 3W
Doxycyline 3W
Trimetoprim/sulfametoxazol 3W
Gentamicin 3 W
Erythromycin 3W

wrażliwość na erytromycynę jest reprezentowana dla roxytromycyny,klarytromycynty,azytromycyny

Wiem że synek ma gronkowca złocistego i jestem tym załamana.Synek ogólnie czuje się dobrze,niema gorączki tylko od od połowy października miał już kilka razy katar i mimo iż ma czysty nosek "charczy" przy oddychaniu.Co w robić w przypadku takiego maluszka jak leczyć i jak ocenia pan stan jego zdrowia????
napisał/a: Peter 2008-12-31 11:13
Dziecko jest za małe, aby coś konkretnie robić. Jedynie można do nosa krople (takie jak do oczu) skuteczne na gronkowca np. Tobradex, czy Neomycin 0,5 %. Gdy dziecko uzyska roczek, to można spróbować szczepionkę donosową Polivaccinum, z tym, że wcześniej zrobić wymaz kontrolny. Możliwe, że go już nie będzie.
Poza tym można krople do nosa nawilżające i upłynniające jak np. Sterimar
napisał/a: monia184 2009-01-08 23:57
Dziękuje za odpwiedz,tylko troszke zapóźno ponieważ lekarz prowadzący zaleciłmu kurację którą wlaśnie skończył...:( przez 10 dni miał 2 razy dziennie smarowany nosek maścią Bactroban i 2 razy dziennie po 3,5 ml syrpu Bactrim + nawilżanie Sterimarem...
mam nadzieję że mu to nie zaszkodzi... no i lekarz powiedział że na wiosne powtórzymy wymaz
pozdrawiam
napisał/a: Peter 2009-01-09 07:28
Bactroban też ok.
Leków jest wiele, te, co napisałem to tylko sugestia.