Gronkowiec złocisty i paciorkowiec zieleniejący

napisał/a: Piotrek1991 2015-08-20 17:18
Witam. Jestem nowy na forum ale czytałem dosyć watków na forum i chciałbym także waszą poradę.
Mam 24lata. Moje problemy zaczęły się około roku temu. Paciorkowca i gronkowca wykryto gdzieś w lutym tego roku. mój gronkowiec i paciorkowiec jest w gardle. Badanie Aso wyszło 530 :/ prawie cały czas czuję gardlo i robią mi się afty. Brałem około 5 antybiotyki dokładnie nie pamiętam jakie dokładnie ( wiem że była nystetyna, ospen, jakieś 3 tabletki) no ale potem właśnie czytałem na internecie dosyć dużo i właśnie doszłem do wniosku że to takie błędne koło. poszukałem lekarza o specjalizacji heopati. I zaczeło się moje leczenie
pierw krople sankombi d5 przez około 4 tygodni i tabletki fortakehl. później krople jeszcze jedne typowo na gronkowca przez 15dni. A ostatnio brałem 10ampułek- mucosa compostium + engystol 2 razy w tygodniu po tej seri aso spadło do 280, a 3 tygodnie później znów 510. I teraz biorę mucosa compostiu- echinacea wziołem po 6 ampułek zostało jeszcze 4. Jest lepiej ale to wraca niestety. gardło mnie boli ale afty robią się już mniej prawie wcale. Od poniedziałku chce zacząc brać szczepionkę Polyvaccinum. Moje pytanie brzmi mam 10 ampułek Polyvacinum mite i 5 forte ( nie umiałem dostać tego submite) jak to najlepiej brać co pan Peter proponuje ?? ampułki są po 1ml a producent proponuje brać napoczątku po 0,5 itp. Można brać od razu po 1 ml czy raczej nie . Zapomniałem dodać że chodzę do laryngolaga i on proponuje usunięcie migdałków i prostowanie przegrodu nosowej :/ a usunięcie migdałków za bardzo bym nie chciał ale jesli ta szczepionka nie pomoże to bedę musiał.
Proszę o odpowiedz z góry dziękuję
napisał/a: Piotrek1991 2015-08-21 14:47
czy moglby ktos odpsac jak najlepiej brac ta szczepionke tak jak w schemacie czy moge brac cale dawki. moge miedzy szczepionkami brac ta mucose i echinacee.?? a jeszcze pytanie zaczalem pedzelkowac gardlo jodyna z gliceryna tylko nie wiem jaka czestotliwosc raz na dzien moze dwa.
napisał/a: ekbevelin 2015-08-24 10:14
Witam
Zaczeło się od tego że zaczełam czuć suchość w gardle przy przełykaniu śliny czułam coś w gardle,przy jedzeniu czy piciu tego nie czułam migdałki mam brzydkie powiększone z wgłębieniami z białym płynem piecze mnie język.Zrobiłam wymaz z gardła wyszło gronkowiec złocisty pojedyńcze.Dostałam antybiotyk zinnat 500 przez 7dni jestem w trakcie przyjmowania. Czy takie objawy to właśnie gronkowiec wywołuje? Dodam wczoraj było już prawie ok jednak po południu zjadłam watę cukrową i po jakimś czasie pojawiła się jakby małą przeszkoda w gardle