Gronkowiec złocisty-cała rodzina jak postępować?

napisał/a: asiulek991 2014-05-14 20:57
Witam. Problem dotyczy gronkowca złocistego. 2 miesiące temu urodziłam synka, od początku miał charczenie w nosku, wydzielina była tylko po psiknięciu wodą morską zielono-żółta, zrobiłam na własną rękę wymaz z noska okazało się że to gronkowiec a lekarze twierdzili że sapka niemowlęca. Smaruje mu w nosku Bactroban nosal 2 tygodnie, wydzieliny już brak charczenie jeszcze jest najbardziej po nocy. Synek robił brzydkie kupki, miał wysypkę na ciele, lekarka poleciła zrobił posiew pokarmu i tutaj też gronkowiec, leczę go i nie karmię, 5 dni brałam Dalacin C teraz jeszcze tydzień Xyvelam. Zrobiłam jeszcze małemu wymaz kału i czekamy na wynik czy znów nie będzie gronkowca. Dziecko jest do tej pory nie szczepione ze względu na to. Dodatkowo mąż zrobił wymaz z gardła i dziś odebrał wyniki oczywiście gronkowiec. Co robić w takiej sytuacji bo już sama nie wiem? jaki ma sens moja antybiotykoterapia skoro do tej pory miałam czynność z chorym mężem? czy on ma podjąć leczenie od razu i unikać kontaktów bezpośrednich z synem i ze mną? i czy są realne szanse jeszcze powrotu do karmienia czy lepiej sobie to odpuścić dla dobra synka?
napisał/a: MOJA PORADA 2014-05-14 22:46
Gronkowiec złocisty podlega leczeniu, gdy wywołuje jakąś chorobę. Jeśli nie, to się go nie leczy. Poza tym wielu jest nosicieli. Moim zdaniem zrozumiałe jest jedynie to, że synek dostał lek do noska. Karmienie piersią jest dla dziecka najlepsze i niewiele jest przeciwwskazań. Myślę, że warto znaleźć dobrego pediatrę. Pozdrawiam.
napisał/a: asiulek991 2014-05-15 01:44
Pediatra ktory leczy synka ta mascia antybiotykowa ochrzanił mnie że wiedzac iz mam gronkowca w pokarmie i karmiac a rownoczesnie leczac jego zataczam koło bo cały czas mu podaje to swinstwo. Ciekawa jestem czy wymaz kału tez wskaze bakterie. Gdy jelitka oczyszczaly sie po moim mleku w momencie przejscia na inne stolce były obrzydliwie cuchnace, z krwia, czarny sluz itp