Gronkowiec

napisał/a: lionheart1 2007-06-26 18:12
Witam
Moja znajoma ma najprawdopodobniej gronkowca. Jest to w jej rodzine przekazywane z pokolenia na pokolenie, ale tylko u kobiet. Z tego, co wiem, gronkowca mialy jej matka oraz babcia. Znajoma ma typowe objawy: silne i czeste bole gardla, poza tym bardzo czeste bole glowy. Niestety, po kilku badaniach wg lekarza wszystko jest ok. Miala ona robiony podstawowy zestaw badan, jednak wszystko wygladalo tak, jak to jest opisane na tej stronie: => http://www.gronkowiec.pl/gronkowiec.html
napisał/a: malena2 2007-07-09 12:29
Pytanie do Petera. Co sądzi o leczeniu gronkowca fagami z Wrocławia. Jeżeli antybiotyki dostepne w kraju nie pomogły, autoszczepionki również, a także polyvaccinum w zastrzykach tez nie, czy mozna zatem zdecydować sie na tego rodzaju leczenie. podobno efekty są zadowalające, choć terapia droga i nie zawsze skuteczna.
napisał/a: Peter 2007-07-10 11:04
malena - Wspomaga się leczenie antybiotykami za pomocą fagów. Ale spotykam się po raz pierwszy, że ten sposób leczenia nie przyniósł skutku. Podejrzewam, że pojawiły się jakieś błędy w leczeniu. Ale musiałbym znac szczegóły. W mojej ocenie lepiej sprowadzic np. z Niemiec odpowiedni antybiotyk (będzie taniej) i podejrzewam, że skuteczniej. Jeśli autoszczepionka nie dała efektu, to problem leży w Twoim układzie immunologicznym. Trzeba po prostu najpierw odpowiednio przygotowac organizm na przyjęcie szczepionki (odpowiednia stymulacja), a podejrzewam, że tego nie zrobiono ani przed autoszczepionką ani przed polyvaccinum. I tu leży problem. Jeśli tego się nie wykona, to leczenie z udziałem fagów też może nie przynieśc spodziewanych efektów. Bo warunkiem pozbycia się gronkowca jest "nauczenie" organizmu jak z nim walczyc. A na to trzeba czasu i odpowiednich leków ( o odpowiedni długim czasie stosowania, co też podejrzewam w Twojej kuracji nie zwrócono uwagi), które nie do końca są uznawane przez lekarzy, a skuteczne.
I jedno ważne, Polyvaccinum zastosowana w jednej serii nie wytworzy w organiźmie wystarczających zdolności do zwalczenia gronkowca (oczywiście mam na myśli gr. złocistego). Trzeba znac jego zdolności do obrony przed układem immunologicznym.
Tak podsumowując, najmniejszy błąd w kuracji spowoduje jej nieskutecznośc. Gronkowiec złocisty to perfekcyjnie przystosowana bakteria do przeżycia w każdym środowisku.
Dodam tylko, że jeśli masz otwartych na sprawę lekarzy i chcesz, to po zapoznaniu się ze szczegółami dotyczącymi Twojego dotychczasowego leczenia mogę twoją sprawę poprowadzic.
napisał/a: malena2 2007-07-12 17:04
Bardzo dziękuję Peter za tak szybką odpowiedź, bardzo liczę na Twoją pomoc, pozwolołam sobie wysłać szczegółowe informacje o moim leczeniu na prywatną wiadomość. Podałam swój adres e-mail, będę bardzo wdzięczna za wszelkie porady dotyczące mojego leczenia.
napisał/a: Peter 2007-07-13 12:49
Malena - nie doszło na PW. Wyślij jeszcze raz.
napisał/a: malena2 2007-07-13 14:01
Peter. Wysłałam ponownie na PW, jeżeli tym raze nie dojdzie, opiszę szczegóły leczenia na forum, bo zależy mi bardzo na Twojej pomocy. Dziekuję i pozdrawiam.
napisał/a: Peter 2007-07-13 18:59
Wysłałem na Twoje PW. Może w tym kierunku coś dojdzie.
napisał/a: malena2 2007-07-13 19:33
Odpowiedziałam, ciekawa jestem czy dojdzie. Dziękuję.
napisał/a: Peter 2007-07-14 19:48
Odpisałem na PW. Mam nadzieję, że doszło.
napisał/a: malena2 2007-07-14 21:28
Tak, doszło, jeszcze raz dziękuję. Odpowiedziałam na PW.
napisał/a: Peter 2007-07-15 10:10
Odpisałem na PW. I dokładnie odpowiedz na zadane pytania. To ważne.
napisał/a: EmilaJ 2007-07-31 20:56
Peter, Mam gronkowca ropnego i nikt tak naprawdę nie potrafi mi pomóc. Brałam już chyba wszystko. Kilka rodzajów antybiotyko, maści, leki hormonalne. Jeśli coś pomagało to na krótko, a potem następował nawrót. Najgorsz dla mnie jako dkobiety jest to, że jego objawy są widoczne na twarzy. Proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!