Gronkowiec skórny i paciorkowiec zieleniący

napisał/a: lordi156 2009-12-16 13:41
Witam. Czytałem kilka postów Petera na forum odnośnie gronkowca i jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy ;) Dlatego też chciałbym się zorientować co myślisz o lekach które przepisał mi mój lekarz na 2 wykryte bakterie. Jedna z nich to Gronkowce Staphylococcus epidermidis (liczne) i Streptococcus gr. viridans (nieliczne). Lekarz stwierdził że widzi infekcje i najpierw trzeba to podleczyć, żeby móc zabrać się całkowicie za gronkowca. Tak więc kazał mi brać przez tydzień Naproxen 1x1, Rutinoscorbin 3x1, Fromilid 2x1, Nestatyne 1x1, Trilac 1x1... Po tygodniu mam skończyć je brać i zacząć Padmę Basic 3x1 oraz Ribomunyl 1x1 przez 4 dni w tygodniu (tak przez 3 tygodnie) później 7dni przerwy i dalej 1x1 przez 4dni po czym 24 dni przerwy. Po tych 24 dniach kazał przyjść po jakąś jeszcze jedną recepte bo nie mógł mi aż tyle leków wypisać na jednej czy coś i poda mi dalsze instrukcje leczenia. Pytanie głównie do Petera... Co myślisz o moich lekach? Poradzą sobie z tymi typami bakterii? Od razu zaznaczam iż lekarz był przeciwny wycinaniu migdałów, a innego lekarza który wcześniej podawał mi Luivac, baa nawet nie zlecił wymazu gardła mimo moich zaleceń podsumował: "przygotowywał Cię do wycięcia migdałów..." Mam jeszcze takie jedno pytanko bo po wizycie u lekarza zaczęły mi wyskakiwać kroski na ciele... Czy to wina gronkowca czy już jakieś powikłania? ewentualnie czy jest jakaś maść na to? Z góry dzięki za odpowiedz ;)
napisał/a: Peter 2009-12-17 13:39
Wszystko dokładnie opisujesz, ale nasuwa się podstawowe pytanie, gdzie ta infekcja? I skąd pobrany był wymaz?
napisał/a: lordi156 2009-12-17 17:04
Wymaz był pobrany z gardła, a infekcja to nie wiem, lekarz tak stwierdził zaglądając mi do gardła ;) dodam jeszcze, ze występowała wcześniej gorączka i bóle ramion