Gronkowiec MRSA u 2 latka (ponownie)

napisał/a: Submag 2014-01-09 14:55
Witam
W zeszłym roku w marcu syn był hospitalizowany (w wieku 16 miesięcy) z powody wysokiej gorączki - 39,5 - utrzymującej się przez 8 dni. Powodem był, jak się okazało gronkowiec MRSA w gardle. Otrzymywał dożylnie przez 7 dni Wankomycynę. Pomogło był robiony wymaz po kilku miesiącach - gronkowca brak. W grudniu zaczął pochrapywać (gardło - lekki przerost migdałów - ale tak ma zawsze) więc pediatra zlecił limphomyosot 1/2 tabletki 3xdziennie. Troszkę pomaga pochrapywanie zmniejszyło się. Postanowiłam jednak zrobić mu tez wymaz z gardła i wyszło następująco: staphylococcus aureus (MRSA,MLSB) - średnio liczne - streptococcus oralis - średnioliczne - flora fizjologiczna. MRSA i MLSB ( wrażliwe na tertacyklina,trimethoprim/sulfametohxazole,gentamycyna,amikacyna)
Pediatra zalecił czekać do kolejnej infekcji jak nic takiego sie nie dzieje i wtedy podamy jeden z antybiotyków. Moje pytanie czy u mojego syna mozna zastosowac szczepionkę polyvaccinum mite (która leprza iniekcjie czy do nosa) co można zrobić żeby to cholerstwo zwalczyć. Bardzo proszę o pomoc...
napisał/a: Dawidsss83 2014-01-18 14:28
Witam
Powiem Ci tak...udaj się z synkiem do lekarza zakaźnika,który skieruje Cię na badania w kierunku chorób zakaźnych.
Gronkowiec mrsa w 99% występuje tylko przy chorobach zakaźnych.I na pewno nie zaszkodzi podać polyvaccinum mite.Jak będzie większy to spróbuj Broncho Vaxom lub Ismigen.
Pozdrawiam