Gronkowiec i paciorkowiec

napisał/a: malgoo 2007-11-19 18:04
Bardzo proszę o pomoc doktora Petera. Choruje od września z przerwami kilkudniowymi - ból gardła i intensywny katar. Brałam biseptol i rulid, ponieważ takie leki przepisał mi lekarz rodzinny ale z marnym skutkiem ponieważ zawsze infekcja wracała. Ostatnio słabiej słyszę na lewe ucho.
Ostatnio wzięłam skierowanie do laryngologa oraz sama zrobiłam sobie w Sanepidzie wymaz z gardła. Laryngolog (nie znając jeszcze wyniku wymazu) robił mi zdjęcie RTG zatok - podobno bardzo żle wyglądały i przepisał Biofuroksym w zastrzykach (2 pierwsze dni 1,5, 3 następne 750), Nystatynę, Lakcid, Mucosolvan.
Jutro ostatni dzień brania antybiotyku i trochę mi przeszło, ale nadal jestem chora (wydzielina nadal mi spływa z zatok, na jedno ucho słabiej słyszę i rano koniecznie muszę przepłukać zatoki i zakropić xylometazolinem bo inaczej bez chustki wytrzymuję 2 minuty, katar nadal gęsty, zielono-biały).
Dziś odebrałam wyniki wymazu: 1. Stophylococcus aureus 2. Streptococcus viridans 3. Neisseria sp.
Bardzo proszę o pomoc jak kontynuować leczenie, żeby zwalczyć te bakterie? jak byłam mała też miałam gronkowca złocistego ale nie pamiętam jak leczenie przebiegało.
napisał/a: Peter 2007-11-20 19:15
Miałaś i go dalej masz. (gronkowca złocistego)
Moja propozycja jest następująca - niestety, ale dalej zastrzyki, ale zadnego antybiotyku tylko:
Echinacea compositum forte SN co 2 dni przez 4 tygodnie, skierowanie na lampy (solux) lub laser i po tym wszystkim szczepionka (Ribomunyl, albo Polyvaccium).
napisał/a: ~Anonymous 2012-02-22 18:54
witam bardzo prosze o pomoc eksperta !
problem jest tegpo rodzaju mam 22 lata od 3 lat non stop mam angine, gadło jest chore cały czas, bralam liczne antybiotyki ale juz nic nie działa. Po wizytach u kilku laryngologów są zgodni wycinać, moje ASO jest dwukrotnie podwyzszone, ropa z migdałów wycieka i pojawiają się białe 'kulki'. Gdy zgłosiłam się już do szpitala na zabieg wycięcia skierowano mnie na dodatkowe badania endokrynologiczne i ginelogiczne oraz wymaz, mam się zgłosić po okresie który teraz jest wywoływane z powodu PCOS(5 marca-planowany przelozony zabieg) Wymaz który odebralam kilka dni temu wykazał paciorkowce i gronkowca złocistego. Moje pytanie brzmi czy moze to wpłynąć na kolejne przesunięcie zabiegu?
I drugie pytanie od jakiegoś czasu mam problemy z oczami tzn takie mam wrazenie, głównie z lewym okiem, odczuwam jakby ból przy 'używaniu' go. Gdy boli mnie głowa oko jest prawie zamknięte. A bóle głowy odczuwam z lewej strony najczęściej zaczynają się w nocy i trwają do popołudnia tego samego dnia, co utrudnia wstawanie i funkcjonowanie... czy to może być powiązane?
Proszę o odpowiedz..chciałabym wcześniej przygotować się na to co mogę usłyszeć w szpitalu ponieważ mam dużo obowiązków...:((
Pozdrawiam !!
Ewa
napisał/a: Peter 2012-02-23 08:45
Te migdałki winno się usunąć (jak sączy się z nich ropa i tworzą się kamienie migdałkowe), ale pod osłoną antybiotykową zgodnie z antybiotykogramem. Po leczeniu antybiotykami koniecznie winno się zastosować szczepionkę uodparniającą np. Luivac, Broncho-vaxom czy Ismigen. Lekarz winien dobrać zgodnie ze swoja praktyczna wiedzą.
Może istnieć powiązanie bólu gardła z bólem oka i głowy.
napisał/a: ~Anonymous 2012-02-23 15:13
dziękuję bardzo ! bałam się ze to może przesunąć zabieg... i ze jesli wykryto gronkowca nie zrobią mi go, tylko najpierw zechcą to wyleczyć
pozdrawiam !! :))
napisał/a: ~Anonymous 2012-02-27 19:44
Witam !!
To jeszcze raz ja... opisywalam swoją historie we wczesniejszych postach. Dzis na prywatnej konsultacji z lekarzem w moim rodzinnym miescie(ok 600 km od Poznania gdzie teraz mieszkam) okazalo sie ze mimo tego ze mam skierowanie nie moge byc poddana zabiegowi wycinania migdałków bo wykryto u mnie gronkowca i powinnam zrobic autoszczepionke po ktorej bedzie ocenione czy zabieg moze byc wykonany. A trwa to chyba bardzo długo... Czy jest mozliwość ze w innym szpitalu sa inne procedury? Ze zabieg moze byc wykonany szybciej mimo tego ze ten gronkowiec jest u mnie wykryty? czy mozna z nim postąpic inaczej niż dopeiro po podaniu autoszczepionki?
PROSZE O POMOC jestem juz zrozpaczona :(
Studiuje dwa kierunki, ciagle zle sie czuje a oni odsyłają mnie to tu to tam, chcialabym miec to juz za sobą ..
CZY GRONKOWIEC W KAZDYM PRZYPADKU JEST PRZECIWWSKAZANIEM DO ZABIEGU?
napisał/a: ~Anonymous 2012-02-28 01:22
aha i czy jesli jakies poł roku temu mialam badania kału i nie wyszły zadne bakterie to znaczy ze wtedy nie bylo gronkowca w gardle? czy tylko wymaz z gardła moze świadczyc o jego obecnosci, czy probka moze byc pobrana z dowolnego miejsca? bo nie wiem ile to we mnie siedzi :( i po jakim czasie staje sie niebezpieczne?
napisał/a: gosc123qwe 2013-05-29 14:18
Jezeli mpge komus pomoc w pozbyciu sie gronkowcow, paciorkowcow i innych patogenow to polecam terapie biorezonaansem. Jest wiele osrodkow, ale ja w szczegolnosci polecam Malopolskie Centrum Promocji Zdrowia w Krakowie. Naprawde bardzo mi pomogli, a w szczegolnosci mojej corce, ktora miala zakazenie gronkowcami
napisał/a: Alio2 2013-05-31 19:53
A czy możesz coś więcej napisać na ten temat? Jak wygląda terapia, ile trwa jaki jest koszt, do jakiego lekarza najlepiej się udać? itp. Jestem z okolic Krakowa będę Ci wdzięczna za wszelkie informacje.

Pozdrawiam