Gravesa-Basedowa

napisał/a: ola802 2007-03-21 15:56
Witam wszystkich.Czy ktos mogłby mi wyjaśnić co oznaczaja te wyniki TSH 0,004 (norma 0,4-4,0) FT4 1,81 (norma 0,8-1,9) USG tarczycy tarczyca polozona prawidłowo.Struktura miąższu niejednorodna z obszarami hipoechogenicznymi najintensywniej zaznaczonymi w biegunach gornych.Obraz jak w schorzeniu autoimmunologicznym.Wezly chlonne niepowiekszone.Prawy plat 1,56*1,5*4,8cm.Lewy plat 1,36*1,37*3,8. Cieśń 0,3cm. Wyniki te mialam robione w styczniu.Pani doktor przepisala mi THYROSAN 1*1dziennie i witamine pp 3*2tab.Objawy jakie mialam to wielki wytrzeszcz,podpuchniete oczy,wypadanie wlosow,sucha skora,tradzik,zmiany nastroju,nerwy i przytylam 6 kg. Po miesiacu zrobilam FT4 1,31 P,ciala anty-TPO 937 (norma 0-35) Teraz mam odstawiony Thyrosan i witamine pp,waga stoi w miejscu,nerwy dalej sa,wytrzeszcz tez jest ale mniejszy i juz podwujnie nie widze. Dwa tygodni temu zrobilam FT4 - 1,39 . Nadal nie biore rzadnych lekow bo pani doktor nie wie dokladnie co mi jest,a ja dalej mam ten wytrzeszcz i nerwy okropne. Czy ktos moze mi powiedziec co mi dolega?Czy to jest nadczynnosc przechodzaca w niedoczynnosc ?Czy Gravesa-Basedowa? Jeszcze zapomnialam dodac,ze juz trzy razy w tym roku mialam zapalenie ucha. Z gory dziekuje i pozdrawiam.
napisał/a: KATERINA 2007-03-21 23:13
Trzeba zmienic lekarza na co jeszcze czekać?/czekasz
Powinno być wykonie przeciwciała przeciwko receptorowi TSH[Trab] i to może rozwiać wątpliwości czy to hashi czy Basedow
napisał/a: ola802 2007-05-17 16:45
witam.wczoraj mialam wizyte ale u innego endokrynologa.Zrobilam sobie wyniki FT4-1,17 P.ciala anty-TPO-546 tsh-0,934 .Ale zmienily mi sie wyniki przez te dwa miesiace,nerwow juz nie mam,zostal tylko maly wytrzeszcz jednego oka,a nie bralam zadnych tabletek.Pani doktor przepisala mi LETROX 25, 1 tabletke dziennie.Za miesiac mam nastepna wizyte zobaczymy co sie zmieni,zrobic mam tylko TSH.