gorzej widzę po zmierzchu,w dzień problem ze światłem :(

napisał/a: dodo88 2012-07-04 17:17
Witam. Mam 24 lata i dośc poważny problem ze wzrokiem -odwiedziłem już 5 okulistów i mam wrażenie,że nic nie zdiagnozowano przez brak kompetencji ,ale nie ważne... Problem mam taki,że w dzień patrząc w kierunku światła bardzo mnie oślepia i widzę je przez taką "poświatę" (jakby poszerzone) ,a po zmierzchu,gdy nie ma słońca wogólę widzę nie wyraźnie i rozmazanie... Okuliście stwierdzali kolejno po przebadaniu dna oka i pola widzenia,że to jaskra,innym razem ,że nadciśnienie w gałce ocznej. Stosuję krople dwa razy dziennie 'COSOPT' ale i tak nie czuję żadnej różnicy, można powiedziec ,że odczuwam jak mi się wzrok pogarsza. Mam cukrzycę,choruję na nią 9 lat ale byłem skierowany przez swojego diabetologa na badania w WAMie w Łodzi celem sprawdzenia rozwinięcia się jakiś powikłań cukrzycowych. Miałem wtedy badany również wzrok i nie stwierdzono u mnie ŻADNYCH powikłań w tym etapie choroby. Za dwa tygodnie idę do kolejnego okulisty, jestem ciekaw co on mi powie,mm nadzieję ,że mi pomoże bo bardzo się martwie :(
Czy ktoś może przypuszczac co mi może byc? -albo jak mogę zdiagnozowac swój problem? -tzn.jakim badaniem?
Pozdrawiam i proszę o jakieś odpowiedzi.