Górna szczęka i jedynki.

napisał/a: Kichachi 2011-12-12 18:50
Witam,
Mój problem polega na tym, że gdy byłem mały (II klasa podstawówki) ktoś w szkole mnie dosyć mocno popchnął od tyłu na podłoge. Złamali mi górną jedynkę, a druga górna jedynka musiała zostać wyrwana. Aktualnie nie mam tej górnej prawej jedynki, a to co się złamało w tej drugiej jedynce później znaleziono i mi doklejono. Niestety mam teraz 17 lat i zęby tak mocno się przesunęły, że nie mam nawet malutkiej szpary pomiędzy prawą dwójką, a lewą jedynką. Nie wiem czy to istotne, ale mam implant kości górnej szczęki, gdyż została zmiażdżona (Tego implantu nie widać, chodzi tylko o przesunięte zęby). Przez to przestałem się uśmiechać, gdyż kiedyś ładny uśmiech, teraz jest dosyć niemiły. Co powinienem zrobić i do kogo się udać by mieć oba przednie zęby i by wyglądało to estetycznie? Cena też gra dosyć istotną rolę.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam !
napisał/a: kordent 2011-12-13 17:46
Witaj
Powinieneś udać się do lekarza ortodonty on stwierdzi czy założenie aparatu jest możliwe w twoim przypadku i jakie będą efekty. Będzie potrzebne na taka wizytę zdjęcie Pantomograficzne. Możliwe że będzie tez potrzebna konsultacja u protetyka-implantologa.
Powodzenia
www.kordent.com.pl