gorączka ponad 38 od kilku dni bez innych objawow

napisał/a: ania0709 2009-04-18 09:01
Witam

Od 6 dni ciągle mam gorączkę ok 38. Czasem spada na 37,7 ale niżej nie. Zrobiłam wszystkie badania i o dziwo ob mam 1 a reszta wyników ok. Tylko niedobór monocytów. Cukier 70. Byłam u lekarza i nie stwierdził on żadnej infekcji dróg oddechowych. I w dzień jak byłam akurat gorączka mi zmalała troszkę i dlatego lekarz powiedział, że to jakaś infekcja wirusowa i samo przejdzie. Na drugi dzień niestety znów 38,5.
Do tego spadła mi trochę waga(2 kg w 2 tygodnie), jestem strasznie rozkojarzona, co chwilę coś mi spada i mam ogólnie złe samopoczucie. Gorączkę mierzę termometrem do ucha i u męża i dziecka działa on dobrze.
Proszę o pomoc bo nie wiem czy panikować czy czekać aż samo przejdzie.
napisał/a: _Aga_ 2009-05-23 18:26
Ja też tak miałam, tylko przez prawie trzy miesiące. Lekarz dodatkowo kazał zrobić rtg klatki piersiowej i skierował do laryngologa i ginekologa. Wszystko wyszło ok, ale dostałam kataru i oczy zaczęły mi łzawić :) zaczęłam brać leki na alergię i gorączka przeszła. Poproś o skierowanie na rtg , a może poprostu jesteś przemęczona bo mój organizm też reaguje temperaturą na stres i niewyspanie.
napisał/a: _Aga_ 2009-05-23 18:27
A robiłaś test ciążowy?
napisał/a: Latleisa 2009-06-08 22:04
przy ciąży ob wzrasta a nie na odwrót, poza tym waga raczej nie spada, a wzrasta.