gorączka po antybiotyku

napisał/a: gwiazdka2 2014-10-09 13:01
Witam. Chciałam się poradzić czy na drugi dzień stosowania antybiotyku ceclor normalne jest to ze dostaje się gorączkę gdy wcześniej jej nie było? Syn ma 2 latka i 8 miesięcy wczoraj podałam mu pierwszy raz antybiotyk a dziś w nocy pojawiła się gorączka 37.3 na chwile obecna ma 38.3ppodam juz przeciw gorączkowe i czekamy. Antybiotyk bierze ze względu na nie przechodzący kaszel od prawie dwóch tygodni.w pierwszym tygodniu podawałam syrop na kaszel a w drugim wrócił katar i kaszel wiec poszłam do lekarza i dostaliśmy leki.ale skąd ta gorączka jeśli jej wcześniej nie było?
napisał/a: lea228 2014-10-09 15:19
organizm się broni, jeśli jutro dostanie powyzej 38 to idź do lekarza, jeżeli bedzie to satn podgoraczkowy to powinien za 2 dni minąć..jeśli nie to do lekarza bo może za mała dawka antybiotyku
napisał/a: barbarap 2014-10-09 19:45
Może wystąpić gorączka, tak jak pisze przedmówczyni jeśli będzie się utrzymywała to idź do lekarza, koniecznie dawaj dziecku jakiś probiotyk
napisał/a: romma 2014-10-09 21:21
Niby antybiotyk działa na 2-3 dzień, ale probiotyk koniecznie podawaj nawet jak skończysz antybiotyk.
napisał/a: gwiazdka2 2014-10-10 17:04
Witam. Dziękuję za odpowiedzi trochę mnie to uspokoiło. Na noc podałam przeciw gorączkowe dziś cały dzień był spokój tylko teraz pod wieczór ma 37.3 wiec podałam juz nurofen a o 18 podam antybiotyk. Podaję probiotyk floraktin w kropelkach.
napisał/a: barbarap 2014-10-12 20:31
I jak synek? Lepiej już? Z tym probiotykiem to ważne też żeby zachować odstępy czasowe między antybiotykiem a probiotykiem, no i dawać dziecku po antybiotyku jeszcze jakiś czas.
napisał/a: romma 2014-10-13 21:23
Najlepiej właśnie podawać probiotyk jeszcze nawet do kilku tygodni po odstawieniu antybiotyku.
napisał/a: gwiazdka2 2014-10-17 12:25
Synek juz lepiej się czuje ale od dwóch dni zaczął się kaszel mokry i znowu katarek.w nocy strasznie chrapie ale podaje juz mu syrop i plikami do nosa.Mam jeszcze jeden problem ma 2 lata i 8 miesięcy i nie chce mówić są jakieś pojedyncze słowa ale to za mało. W ogóle nie chce powtarzać i nie interesuje go to. Dostałam skierowanie do logopedy ale problem jestw tym ze w moim mieście są dwie przychodnie i w żadnej nie ma logopedy...
napisał/a: gwiazdka2 2014-10-17 12:26
Synek juz lepiej się czuje ale od dwóch dni zaczął się kaszel mokry i znowu katarek.w nocy strasznie chrapie ale podaje juz mu syrop i plikami do nosa.Mam jeszcze jeden problem ma 2 lata i 8 miesięcy i nie chce mówić są jakieś pojedyncze słowa ale to za mało. W ogóle nie chce powtarzać i nie interesuje go to. Dostałam skierowanie do logopedy ale problem jestw tym ze w moim mieście są dwie przychodnie i w żadnej nie ma logopedy...
napisał/a: gwiazdka2 2014-10-17 12:27
Synek juz lepiej się czuje ale od dwóch dni zaczął się kaszel mokry i znowu katarek.w nocy strasznie chrapie ale podaje juz mu syrop i plikami do nosa.Mam jeszcze jeden problem ma 2 lata i 8 miesięcy i nie chce mówić są jakieś pojedyncze słowa ale to za mało. W ogóle nie chce powtarzać i nie interesuje go to. Dostałam skierowanie do logopedy ale problem jestw tym ze w moim mieście są dwie przychodnie i w żadnej nie ma logopedy...
napisał/a: calawtrawie 2014-10-17 16:59
Poszukaj prywatnych gabinetów logopedycznych. Sprawdź, czy któryś z nich nie ma kontraktu z NFZ. Ja tak chodziłam do prywatnego gabinetu logopedy z synem i nie płaciłam.
napisał/a: barbarap 2014-10-18 15:51
to dobrze, że z synkiem już lepiej, możesz mu dawać probiotyki jeszcze kilka tygodni. Co do logopedy znam kilkoro dzieciaków które zaczęły mówić koło 3 roku życia, ale na pewno jeśli się niepokoisz to warto pójść do logopedy