Gorączka, Candida,wyniki gastroskopii i kolonoskopii.

napisał/a: ~Anonymous 2015-03-26 22:59
Witam. Spróbuję po krótce opisać mój problem:)

Od dwóch miesięcy dokuczają mi przewlekłe stany podgorączkowe (przez okres pierwszych dwóch tyg. temp. 38-39.6).
Wraz z gorączką pojawił się ból w lewym podbrzuszu, zaparcia na przemian z biegunkami, krew utajona w stolcu, duże ilości śluzu i jakby resztki nie przetrawionego pokarmu. Do tego doszła opuchlizna prawego stawu skokowego, spadek masy ciała 5kg.
Wylądowałem na oddziale wewnętrznym z podejrzeniem zapalenia jelita grubego. Morfologia w granicach normy, jedynie CRP 80 i OB 65, kwas moczowy 3.97mg/dl
Wykonano kolonoskopię i pobrano wycinki do badania hist-pat.

Wynik:
Wycinki błony śluzowej jelita grubego bez mikroskopowych cech zapalenia. W blaszcze właściwej obecne wylewy krwi.
W szpitalu brałem takie leki jak : Dalacin, Nimesil, Sulfasalazyne, ketonal w kroplówce, Asamax.
Po delikatnym podratowaniu Wypisano mnie i kazano pójść z powrotem do lekarza rodzinnego.
Obecnie praktycznie cały czas temperatura ok 37-37.6, opuchlizna stawu, choć mniejsza to dalej jest (usg i rtg wykluczyło zmiany urazowe) nieregularne stolce i ta nieszczęsna krew utajona.
Wykonałem prywatnie gastroskopię.

Wynik:
W górnej części przełyku rozsiane drobne wysepki kandydiazy. W dnie żoładka mętne jeziorko śluzowo-żółciowe. W trzonie żołądka rozsiane zwłaszcza na ścianie przedniej dość liczne punktowe nadżerki krwotoczne bez cech świeżego krwawienia. Bardzo ostry kąt żołądka.

Lekarz rodzinny przepisał mi Controloc 40 2x1 tabl i Fluconazole 1x1tabl.
I moje pytanie czy mogę te dwa leki przyjmować równocześnie ? Gdzieś wyczytałem że występuje interakcja między nimi i dlatego chciałem się upewnić.
Czy można podejrzewać że wyżej opisane dolegliwości mogą mieć przyczynę w żołądku (ew. Candida) czy jest to raczej mało prawdopodobne i należy szukać jeszcze w innym kierunku, jeśli tak to w jakim?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź !! :)

pozdrawiam