Gonioskopia

napisał/a: bombelek1 2010-11-07 10:19
Witam,

Problem polega na tym że od czasu wykonania u mnie gonioskopii odczuwam 'nacisk' na oko. Początkowo na oba, na jedno bardziej na drugie słabiej, ale teraz pozostało tylko to które dokuczało bardziej. Oczywiście mówiłem o tym okuliście, wtedy stwierdził że to pewnie przez podwyższone ciśnienie(21-25, niewiele) w oczach, jednak przed gonioskopią jakoś tego nie odczuwałem... Pamiętam że lekarz przeprowadzając gonioskopie strasznie naciskał na gałkę oczną(mam porównanie bo od tamtego czasu inny okulista wykonał mi gonioskopię poraz drugi i praktycznie tego nie odczułem). Moje pytanie jest następnujące: czy podczas pierwszej gonioskopii lekarz mógł mi jakoś uszkodzic oko? np naciągnąc jakieś mięśnie przytrzymujace gałke czy cos ? Dodam że 'nacisk' nasila się w ciągu dnia, także kładąc się spac często czuje jak mi oko pulsuje.
Jeżeli mieliście kiedyś podobne objawy albo znacie inne przyczyny wywołujące takie objawy to piszcie.
Dzięki.
napisał/a: Aneta11223344 2017-05-02 17:37
Hej. Wiem że późno odpowiadam Ale czy ustaliły ci objawy po badaniu. Miałam wykonywane też badanie i na lewym oku miałam dziwne objawy po nim