Gold Vit Complex przy intensywnych treningach

napisał/a: Karolex 2015-08-25 12:57
Cześć, dużo trenuję i potrzebuję suplementów, które dadzą radę przy intensywnym wysiłku fizycznym. Witaminy, magnez, cynk, selen itp. Podobno Gold Vit Complex ma najlepszy skład dla osób, które sporo ćwiczą. Pytanie tylko czy któryś z Was to brał i wie czy przy dniach treningowych należy stosować dawkę większą niż przy dniach wolnych od treningu?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-08-25 13:49
Akurat preparat o który pytasz ma skład dla przeciętnego Kowalskiego a nie osoby ćwiczącej.

Dla sportowców masz Vita-Min Multiple Sport.
napisał/a: Karolex 2015-08-26 11:44
No i widzisz, i wkraczamy w temat, który jest dla mnie kluczowy. Sprawdziłem sobie na bodypacku ten Vita Min Multiple Sport i porównałem z Gold Vit Complex. Multiple musze brać dwie kapsułki. No i tak naprawdę ma jednak uboższy skład pod względem zróżnicowania. Tylko tyle, ze bardziej skoncentrowany na składnikach pomagających budować masę mięśniową itp. i to w dawce mega uderzeniowej. Trenuję sporo, ale nie jestem zawodowcem i nie trzymam koszmarnie rygorystycznej diety. Więc Dostarczanie organizmowi po tysiąc procent dziennego zapotrzebowania na dany składnik z samego suplementu mnie nie urządza. Mi właśnie chodzi o taki preparat, który ma stałe dawkowanie (jedna tabletka) i jednocześnie nie sprawi, że jedząc zdrowe posiłki będę się zastanawiał czy zaraz przedawkuję witaminy :D
napisał/a: czybit161 2015-08-26 16:05
To, że masz napisane, że dana witamina czy minerał ma 100% RDA nie oznacza, że w ten sposób uzupełnisz ten minerał bo trzeba brac jeszcze pod uwagę przyswajalność itd. jak dla mnie suplement wart uwagi, ale dla kobiety :) Nie znam suplementu witaminowego co by miał jedną kapsułkę i zawierał witaminy i minerały w rozsądnych proporcjach. Wszystko zależy ile chcesz na to wydać kasy choć Vita-Min Multiple Sport jest bardzo rozsądnym wyborem jak napisał FAFa
napisał/a: klinacz 2015-08-26 17:33
Przecież Vita-Min Multiple Sport ma o wiele bogatszy skład pod każdym względem, niż Gold Vit Complex.
A dwie kapsułki są w Vita-Min Multiple Sport, ponieważ jedna jest z witaminami, a druga z minerałami.
Tutaj biało na czarnym widać, a cenowo z tego co widzę jest bardzo podobnie, gdzie Gold Vit Complex, bym najwyżej dzieciom dawał.

A jak szukasz porządnej i naprawdę dobrej multiwitaminy to Life Extension - Two-Per-Day.
Mają też wersję w jednej dużej tabletce, jeżeli to jest jakiś wymóg.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-08-26 18:35
Karolex napisal(a):No i widzisz, i wkraczamy w temat, który jest dla mnie kluczowy. Sprawdziłem sobie na bodypacku ten Vita Min Multiple Sport i porównałem z Gold Vit Complex. Multiple musze brać dwie kapsułki. No i tak naprawdę ma jednak uboższy skład pod względem zróżnicowania. Tylko tyle, ze bardziej skoncentrowany na składnikach pomagających budować masę mięśniową itp. i to w dawce mega uderzeniowej. Trenuję sporo, ale nie jestem zawodowcem i nie trzymam koszmarnie rygorystycznej diety. Więc Dostarczanie organizmowi po tysiąc procent dziennego zapotrzebowania na dany składnik z samego suplementu mnie nie urządza. Mi właśnie chodzi o taki preparat, który ma stałe dawkowanie (jedna tabletka) i jednocześnie nie sprawi, że jedząc zdrowe posiłki będę się zastanawiał czy zaraz przedawkuję witaminy :D


To jeżeli chcesz witaminy dla przeciętnego Kowalskiego to kup cokolwiek. To o czym piszesz również może być.
napisał/a: Karolex 2015-08-26 23:40
W zasadzie jeśli mówimy o przyswajalności to jakby nie patrzeć Gold Vit jest w formie chelatów - najbardziej przyswajalnej formie...
napisał/a: klinacz 2015-08-26 23:52
Karolex napisal(a):W zasadzie jeśli mówimy o przyswajalności to jakby nie patrzeć Gold Vit jest w formie chelatów - najbardziej przyswajalnej formie...


Vita-min Multiple Sport też ma chelaty, jest to produkcji tej samej firmy.
napisał/a: andertejker 2015-09-23 12:40
Nie faszeruj się tymi miliardowymi dawkami końskimi. Jeśli nie trenujesz jak zawodowiec to nie potrzebujesz takich przebitek. Gold Vit Complex w zupełności wystarczy. Bierzesz codziennie taką samą dawkę - 1 tabletka i tyle.
napisał/a: chorutek 2016-10-10 09:00
przy intensywnych treningach mogę polecić immuno colostrum oraz standardowe odżywki białkowe. Thermogeniki to dla mnie pic na wodę, brałam kiedyś ale naprawdę nie ma sensu w siebie ładować tauryny. Szkoda zdrowia. Lepiej pobudzać się odpowiednim treningiem oraz dobrze zbilansowaną dietą.