Gojenie wyrwanej ósemki

napisał/a: kaminskisz 2011-05-10 15:55
Witam,

W piątek, 6 maja, miałem wyrywaną moją dolną prawą ósemkę. Była ona pod ukryta pod dziąsłem, więc miałem szytą ranę. Dzisiaj jest 4 dzień. Jedyne co w miarę ustąpiło to ból przy przełykaniu śliny, ale poza tym wciąż odczuwam dyskomfort, lekkie rwanie przy mówieniu, jedzeniu, ruszaniu szczęką, kichaniu, kaszlu, wydmuchiwaniu nosa, kiedy się nachylam itp. Wciąż mam szczękościsk, więc ust nie mogę do końca otworzyć. Wewnątrz policzka jest jeszcze opuchlizna, przez co przygryzam sobie policzek. Chciałem się zapytać, zwłaszcza tych, co mieli podobny zabieg, po ilu dniach zwykle jest już w zupełności dobrze i można normalnie funkcjonować, normalnie jeść i się o to nie martwić. W najbliższy piątek będę miał zdejmowanie szwy, a w kolejce już czeka druga dolna ósemka.

Pozdrawiam.
napisał/a: Blackursus 2011-05-10 18:09
Mysle, ze poczujesz sie lepiej, gdy zostana sciagniete szwy i zejdzie opuchlizna, co wcale nie musi nastapic szybko. Pluczesz jame ustna naparem z szalwii, szalwia jest bardzo pomocna przy tego typu dolegliwosciach. Pozatym, zapobiegawczo moglbys brac antybiotyk (o ile go nie bierzesz). 4 dni po zabiegu, to nie jest dlugo. Bedzie dobrze. Pozdrawiam i wspolczuje kolejnego zabiegu.