Gojenie sie ranek po zabiegu laserowym

napisał/a: ShaQ124 2013-01-13 19:11
Witam mój problem wygląda następująco.We wrześniu ubiegłego roku poddałem się zabiegu usuwania pieprzyków laserem frakcyjnym VARILITE.Po odpadnięciu strupków miejsca poddane ingerencji lasera goiły się w miarę w porządku. Skora w tych miejscach stawała się coraz jaśniejsza. Używałem do leczenia kremu Cicabio Creme, który zalecił mi doktor przeprowadzający zabieg. Dzisiaj już mija ok 4 miesiące od zabiegu, ale niepokoi mnie jedna rzecz. Mianowicie miejsca, w których były wypalane pieprzyki niestety nie chcą się zagoić do końca. Tzn rano te ranki są naprawdę mało widoczne,ale, kiedy zaczyna się ściemniać lub po prostu zaczynam się czerwienic z powodu ciepła czy nerwów miejsca, które zostały poddane działaniu lasera zaczynają się, wtedy mocno zaczerwieniać. Wiec mam pytanie czy te zaczerwienienia z czasem przestana się pojawiać ? czy są jakieś kremy czy maście, które mogą to zniwelować lub zlikwidować ?.
Z góry dziękuje za odpowiedz.Pozdrawiam
napisał/a: buska39 2013-01-18 18:46
Usunąłem pieprzyki w grudniu 2012 metodą elektro kolagulacji czy jakoś tak rany mi się zagoiły po 2 tyg, skóra właśnie zaczyna bladnąc po ok 4 tyg od odpadnięciu strupów smaruje 2 razy dziennie dermatix taki żel ale też robią się miejsca czerwone to przez to ze są ukrwione bo to świeże blizny.
Blizna na nodze z koloru ciemno buraczkowego do koloru skóry przekształciła mi się po ok 16 miesiącach od urazu. Także z bliznami trzeba czasu i odpowiednio o nie dbać. Po około roku dopiero zacznie być całkowicie w kolorze skóry a tak to będzie zmieniać kolory.