Gojenie ran

napisał/a: mezus0405 2011-12-13 22:00
Ostatnio miałem wypadek w pracy. Rozcialem 2 palce w rece, zalozyli mi 3 szwy na kazdy palec. Chcialbym aby jak najszybciej mi sie to zagoiło ale niewiem jak mam przyspieszyc ten proces... Niewiem, moze przez odzywianie mozna jakos przyspieszyc? Co mam jesc? Wiem, ze duzo witaminy C... Slyszalem tez zeby sciagac bandaz na noc, bo w nocy szybciej sie goi jak jest bez bandazy...
Prosze o pomoc!
napisał/a: piotrosiama 2011-12-13 22:31
Możesz kupić np. opatrunek hydrokoloidowy. I potrzeba czasu na samoistne zagojenie.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-12-14 22:50
Jak z katarem - leczony trwa tydzień, nie leczony - 7 dni... a poważnie: podstawą jest zachowanie higieny (polecam octanisept), by nie dopuścić do zakażenia rany - jeżeli z rany się już nie sączy może Pan zdejmować bandaż, gdy nie dotyka Pan za dużo przedmiotów tą ręką. Trochę więcej białka w diecie tez nie zaszkodzi, chociaż rana na 3 palcach nie jest dużym obciązeniem dla organizmu.
napisał/a: pola124 2012-07-31 19:07
Ja od zawsze mam problem z krzepliwością krwi, a rany goją się bardzo wolno. Wiele zależy od składników, których potrzebuje nasz organizm, aby lepiej radzić sobie z takimi problemami. Nie wiedziałam, że dbanie, aby w jadłospisie znajdowały się np. nasiona sezamu, orzechy laskowe, czy brązowy ryż może wspomóc gojenie się ran. Natomiast dla lepszej krzepliwości krwi ważna jest witamina K i fosfor. Myślę, że warto na to zwrócić uwagę.
napisał/a: lotka12-20 2014-01-19 19:28
Bardzo proszę o poradę co można stosować dla starszej osoby na owrzodzone nogi? Najlepiej coś bezzapachowego i nie robiącego plam na ubraniach.
napisał/a: piotrosiama 2014-01-20 02:07
Chodzi ci o owrzodzenie podudzia ? Ta osoba ma problem z żylakami nóg ?
napisał/a: lotka12-20 2014-01-27 23:06
Tak, podudzia. Nie wygląda to tragicznie, ale lepiej czymś to smarować. Lekarz zalecił żel curiosin, kupiłam dwa dni temu. Czy to dobry środek, czy może coś innego kupić?
napisał/a: piotrosiama 2014-01-29 22:39
Środków na tego typu problemy jest dość sporo i nie wiadomo jak ta osoba na nie zareaguje. Z doświadczenia z moją mamą wiem, że to trudna sprawa i jej pomogły dopiero specjalne "opatrunki" jakie zakładał na nogę chirurg naczyniowy. Trzeba próbować a najlepiej umówić wizytę u naczyniowca.
napisał/a: lotka12-20 2014-02-18 22:50
Byłam u chirurga, ale powiedział, że jego interwencja nie jest jeszcze konieczna. Póki co smaruję żelem i nie ma pogorszenia, nawet mogę powiedzieć, że zauważalna poprawa.