"Gnijący" ząb?

napisał/a: Maciek16 2008-10-31 20:10
Hej, mam nadzieje, że jest to mój ostatni problem z zębem do wyrwania :P

Otóż chodzi o to, że mam do wyrwania jeszcze jednego zęba, górną piątkę po prawej stronie i jest z nią problem, kilka dni temu wydłubałem sobie z niej dziąsło którym zarosła, w ogóle mnie nie bolało... i od kilku dni ta dziura w tym zębie strasznie śmierdzi... z dnia na dzień coraz bardziej, taką zgnilizną czy czymś, nie potrafię porównać tego zapachu do czegoś ponieważ nigdy nic podobnego nie czułem ;/ Czy możliwe aby ząb zgnił? ;/ Czy jak? Jechać z nim jak najszybciej do wyrwania czy może poczekać? Ja chciałem jechać za tydzień w piątek ale bardzo niepokoi mnie ten problem...
napisał/a: DobryDent 2008-11-01 10:39
Bakterie trawią martwą tkankę(pozostałości nerwu) w beztlenowym procesie metabolicznym, a wszystko krąży po krwi. Jest to gnicie.
Podobny zapach może iść od chorego przyzębia i kieszonek w których gromadzą się resztki pokarmu i kamień - podobny efekt.
napisał/a: Maciek16 2008-11-01 11:49
A czy to musi być jakoś szybko wyrwane? Czy można poczekać tydzień? Niedobrze mi się roku od smaku tego zęba ;/
napisał/a: DobryDent 2008-11-01 16:56
Takie cos zatruwa organizm powoli, i jesteli nie jest to w stanie ostrym to w zasadzie tydzien nie robi duzej roznicy
napisał/a: zolzica;) 2008-11-11 20:54
Witam piszę tu , bowiem rece mi juz opadaja , cuchnie mi z ust , choc czasami mysle , ze rowniez z nosa , stało sie to moja obsesja , latam po lekarzach , nikt nie moze znalezc powodu , majatek wydałam na rózne specyfiki , ktore nie pomagaja ni w zab , ostatnio dentystka stwierdziła u mnie kieszonki dziasłowe , dziasła mam obsuniete , ale szyjki wypełnione i stad me pytanie , nawet jesli powymieniam uzupełnienia w szyjkach , czy nadal z kieszonek moze wydobywac sie ten paskudny zapach ( o ile to rzeczywiście stad ... ) ?? proszę pomóżcie , życ mi sie nie chce , tym bardziej , że jestem pielęgniarką ,;((
napisał/a: DobryDent 2008-11-12 15:09
Prawdopodobnie kamień poddziąsłowy
napisał/a: zolzica;) 2008-11-12 16:41
dziękuję za reakcje , generalnie kamień usuwany mam na bieżąco - dbam o to . Czy mogłabym prosic o więcej informacji na ten temat , skad mam wiedziec czy go mam i jak sobie z nim poradzic . lekarka w/w zaleciła mi szłwie ;D, aby obkurczyc dziasła , sama dużo czytam i znalazłam środki z chlorxeksydyna , które mogłyby mi pomóc , czy tak właśnie jest ?
napisał/a: zolzica;) 2008-11-12 16:59
Przy okazji nasuneło mi się pytanie , jak usunąc kamień poddziąsłowy , jeśli szyjki mam zaplombowane ?Proszę o więcej informacji , z góry dziękuję :) To jest straszne , męczę sie z tym tyle lat , biegam po lekarzach , i spychoterapia lub brak wiedzy --- kieruje apel do lekarzy , mam nadzieję , że żaden nie potraktują nikogo wiecej tak jak mnie -- doszkalajcie się !! My pielęgniarki nieustannie to robimy , wy lekarze widać też powinniście , z szacunkiem - piguła