Glukozamina

napisał/a: julietka1 2011-07-09 22:26
Witam
Czy glukozamina w dość młodym wieku to dobre rozwiązanie ?
Oraz czy po glukozaminie się tyje?

Proszę o odpowiedź z góry dziękuje.
napisał/a: falco 2011-07-09 22:58
Po glukozaminie się nie tyje. Co do wieku to inna sprawa. Warto wpierw odwiedzić ortopedę, który mógłby dokładniej zdiagnozować problem. Poza tym nie wiemy o jakim wieku mówimy?
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-07-10 07:27
Przeciwwskazań raczej nie ma, ale wiele badań mówi że jest skuteczna na równi z placebo, więc wg mnie to zbędny wydatek.
napisał/a: julietka1 2011-07-10 07:53
falco napisal(a):Po glukozaminie się nie tyje. Co do wieku to inna sprawa. Warto wpierw odwiedzić ortopedę, który mógłby dokładniej zdiagnozować problem. Poza tym nie wiemy o jakim wieku mówimy?


Glukozaminę kazał mi brać reumatolog mam problemy praktycznie z większością stawów.
I mam 20lat. Zapytałam ponieważ zawsze wydawało mi się, że tego typu rzeczy są dla osób starszych ;).

Dziękuje za odpowiedzi
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-07-10 07:56
Bo głównie osoby starsze mają problemy ze satwami ale to nie reguła jak widać jak choćby po Twoim przykładzie. A reumatolog postawił diaganozę?
napisał/a: julietka1 2011-07-10 08:01
djfafa napisal(a):Bo głównie osoby starsze mają problemy ze satwami ale to nie reguła jak widać jak choćby po Twoim przykładzie. A reumatolog postawił diaganozę?


Na daną chwilę podejrzenie zwyrodnienia stawów i zapalenia.
W poniedziałek odbieram wynik CCP.

Ogólnie od 7 lat mam problem z nadgarstkiem który był już operowany - operacje spartolili + problem wrócił.
Od ok 2 lat sypie mi się drugi nadgarstek..
I w kółko coś. Reumatolog po obejrzeniu wyników badań i dokładnym przebadaniu mnie stwierdził problem z wiązadłami.
Niestety co do reszty trzeba czekać na wynik
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-07-10 08:05
Więc jej działanie na wiązadła jest chyba żadne.
napisał/a: julietka1 2011-07-10 08:08
djfafa napisal(a):Więc jej działanie na wiązadła jest chyba żadne.


W prawej ręce miałam usuwaną wyrośl chrzęstno-kostną, a teraz w obu nadgarstkach pojawiły się torbiele.
Reumatolog po przebadaniu nóg stwierdziła, że nogi i ręce może mi wyginać na wszystkie strony oraz, że wszystko mi w tych kościach strzela.
Powiedziała, że nie zaszkodzi żebym to brała, ale jeżeli to nie daje żadnego efektu to nie widzę już w tym sensu ;)
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-07-10 08:19
Ale to tylko moja opinia, o leczeniu decyduje lekarz.
napisał/a: julietka1 2011-07-10 08:22
djfafa napisal(a):Ale to tylko moja opinia, o leczeniu decyduje lekarz.


Rozumiem w każdym bądź razie dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia ;)
napisał/a: Andzrej 2011-07-10 10:25
Na kości warto brać mumio plus L-lizynę lub Flexit drink
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-07-11 10:46
Tutaj info w sprawie glukozaminy:

http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1626105,1,suplementy-nie-pomagaja-stawom,index.html