Glukozamina i jej skutki

napisał/a: Fila1 2009-02-07 22:03
Witam,
od jakiegoś czasu regularnie przyjmuje glukozaminę w tabletkach (Artresan). Jestem osobą młodą, boję się ze wystąpią jakieś skutki uboczne przyjmowania glukozaminy. Slyszeliscie o takich? Jakie sa skutki uboczne przyjmowania glukozaminy? Zauwazylam dziwna nieprawidlowosc, jesli odstawie glukozaimne, momentalnie gorzej sie czuje: boli mnie staw (kolano) i czuje sie jakas taka bardzo oslabiona, jakby starsza, bez sil, bez zycia. Jak leczyc skutecznie stawy w takim razie? Nie wyobrazam sobei przyjmowania tych preparatow do konca zycia, a cos mi s ie wydaje ze chyba na to sie zanosi...
napisał/a: dimedicus 2009-02-08 07:25
Glukozamina jest naturalnym składnikiem diety,(ale taki który nie jest z dodatkami sodu i potasu,gdyż te spożywane w nadmiarze mogą mieć wpływ na takie choroby jak nadciśnienie,niewydolności krążeniowej)również przy cukrzycy wymaga kontroli i jako taka sama nie szkodzi nie łączy się też z innymi lekami .Jednak wskazane jest uzupełnianie w sposób naturalny i są to popularne galaretki( w różnych postaciach;mięsne czy deserowe)Najwięcej zawartości naturalnej glukozaminy w stępuje w owocach morza( są to np;małże,krewetki,kraby czy homary.Powodzenia
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-02-08 11:05
Jeżeli po odstawieniu Glukozaminy momentalnie gorzej sie czujesz-to nic innego jak efekt placebo-nic innego.