Glukoza po 2 godzinach - intepretacja wyników

napisał/a: TomekCas 2014-05-19 10:41
Otóż ostatnio chodzę do lekarzy i robię różne badania. W badaniach krwi (morfologii) wyszło troszkę duża Glukoza (101 na czczo). I dostałem skierowanie na wykonanie krzywej cukrowej czyli wypicia glukozy i odczekania 2 godzin.

Glukoza na czczo wyszła u mnie 106. Natomiast po dwóch godzinach aż 196. Czyli wnioskuje że to poważny stan. Teraz będę musiał się udać do lekarzy domowej i oceni całą sprawę. Czy to oznacza, że mam cukrzyce? fakt zaniedbałem się przez ostatnie 10 lat to tryb siedzący (bo taka praca) + jedzenie słodyczy, duzo pepsi / coli - po prostu źle się odżywiałem i brzuch urósł :).

Stwierdziłem ostatnio, że często bolała mnie głowa i wyszło na to, że mam nadciśnienie - biorę na to leki i jest spokój. Ale po morfologii krwi wyszła duża glukoza.

Czy mając takie wyniki jak podałem wyżej oznacza, że to faktycznie cukrzyca czy stan przedcukrzycowy? Czy będę musiał iść do szpitala? Oby nie bo wiadomo praca itp.

Ja mam w domu glukometr bo moja mama ma za niski cukier i musi mierzyć. To czasami mierzymy wszyscy.. Ostatnio mierzyłem 2 tygodnie temu i miałem cukru na czczo 91. Innym razem 86 a innym około 100.

Proszę o pomoc.. co teraz będzie? Wiadomo musi być dieta.. ale co dalej ? Bo do lekarza dopiero ide za 2 tygodnie (takie terminy) i boje się trochę tego.
napisał/a: TomekCas 2014-05-19 13:58
Teraz zmierzyłem sobie glukometrem i wyszło mi glukozy 83. Dziś jadłem jajka 2 i 2 bułki i 2 kawy po 1 łyżczecce cukru.