glukoza na czco prosze o interpretacje

napisał/a: marododa 2014-05-22 14:51
wynosi 106 a pisze limit 60-99
Dlaczego tak duzo?
mam 23lata ważę 70kg i mam 180 cm wiec nadwagi nie mam
Prosze o interpretacje. Czy z takim wynikiem mogą być kierowcą zawodowym kat C+E?
tak jak wyżej pisez limit 99 a tutaj jest 106
napisał/a: marododa 2014-05-22 14:55
dodam ze cukru praktycznie nie uzywam to nie slodze herbaty, kawy pijam bez cukru
napisał/a: Vattier 2014-05-22 15:40
106 to dużo? 1000 to dużo. ;) Raczej nie ma powodu do niepokoju. Jeśli oznaczenie było z krwi włośniczkowej i na glukometr (a pewnie tak), to trzeba uwzględnić co najmniej 5% błąd pomiarowy. Możliwe, że nie minęło wystarczająco dużo czasu od ostatniego posiłku. Tak czy siak zgodnie z algorytmem rozpoznawania cukrzycy powinieneś w obecnej sytuacji wykonać OGTT. Moim zdaniem można po prostu powtórzyć oznaczenie glikemii na czczo, ale tym razem z krwi żylnej.
napisał/a: marododa 2014-05-25 11:22
Bylo na zylnej na czco rano 105 a pisalo 60-99 limit

na glukometrze jak mi kiedys lekarz badal, (ale nie bylo na czco) to bylo 125 i na palcu mi badal

mam 23lata 70kkg 180cm
to jakim cudem mam tak wysoki cukier jak ja nie jem slodyczy a nawet nie slodze herbaty

w przypadku cukrzycy trzeba unikac slodkich rzeczy czy wrecz przeciwnie jesc np batoniki?
napisał/a: Andzrej 2014-05-25 21:24
Nazwa cukrzyca wprowadza w błąd, choroba ta powinna nazywać się zespół wadliwej przemiany energii chemicznej w mechaniczną.
Taka nazwa by nam sugerowała że problem jest po stronie chemii (żywności) i mechaniki czyli ruchu.
Należy zrezygnować z wyrobów mącznych, ziemniaków, piwa, margaryn i tanich tzw. olejów roślinnych. Chleb ciemny lub żytni (ciężki) spożywamy po kilku dniach leżakowania bez folii. Jemy produkty jak najmniej przetworzone i najważniejsze DUŻO ruchu i potu.
napisał/a: marododa 2014-05-26 19:28
czyli co sądzicie o moim wyniku

mając cukrzyce organizm cukru potrzebuje czy nie?
napisał/a: Andzrej 2014-05-26 20:22
Na podstawie jednego pomiaru samej glukozy nie da się ustalić czy masz cukrzycę.
Wynik 106 to nie jest dużo. Z takim wynikiem, stosując dietę i ruch będziesz miał wyniki w normie i lepsze samopoczucie.
napisał/a: marododa 2014-05-29 16:29
jaka diete i ruch?
napisał/a: moniamich77 2014-06-30 16:15
Ja na twoim miejscu powtórzyłabym badanie w laboratorium. 106 to leciutko ponad normę. Jeżeli chodzi o twoje pytania o jedzenie cukru przy cukrzycy to nie jest wskazane, a konkretnie powinno się stosować dietę z ograniczeniem węglowodanów, a węglowodany to nie tylko cukier. Dużo można było by o tym napisać. Maramoda najpierw trzeba wiedzieć, czy na się problem, więc proponuje powtórzyć badanie.