Glukoza i erytrocyty świeże w moczu

napisał/a: buffiedone 2014-12-15 14:14
W moim ostatnim wyniku moczu wyszło, że mam bardzo dużo glukozy - 728 mg% i 70-100 erytrocytów świeżych w polu widzenia. Objawów na ogół nie mam ze strony układu moczowego, ale zdiagnozowano u mnie pęcherz neurogenny. Od 3 lat choruje na nadciśnienie tętnicze (Biorę Prestarium i Amlopin).

Lekarz skierował mnie na OGTT - wynik prawidłowy - przed obciązeniem 50g glukozy - 76 mg/dl, po obciążeniu 74.

Czy ktos moze sie wypowiedziec na ten temat?
napisał/a: Peter 2014-12-19 08:30
Wskazane usg nerek. Czasem takie objawy (erytrocyty w moczu) to wynik schodzącego piasku lub kamieni. A towarzyszący temu ból bywa mylony z objawami ze strony ukł. pokarmowego lub problemami z kręgosłupem.
Sugeruję też ponowienie badań. Czasami zdarzają się pomyłki.
Problemów z prostatą nie ma, jak rozumiem.
napisał/a: buffiedone 2014-12-19 15:51
USG z dzisiaj nie wykazało żadnych patologii w obrebie jamy brzusznej. W ostatnim badaniu moczu erytrocytow brak ale cukru ponad 1000mg%.
napisał/a: Peter 2014-12-22 15:26
To wymaga konsultacji nefrologa i diabetyka. Trudno domniemywać w czym jest problem.
napisał/a: buffiedone 2014-12-22 19:03
USG w normie :) Wyniki badan moczu i krwi, prosze o interpretacje.


http://i58.tinypic.com/2w5pwnp.jpg
napisał/a: Peter 2014-12-23 09:25
Absolutnie trzeba zgłosić się do nefrologa. I to szybko. Kreatynina jest podwyższona, widoczne zaburzenia elektrolitowe. Obecność azotynów może wskazywać na infekcję w ukł. moczowym (wskazany posiew moczu). W mojej ocenie trzeba szybko działać.