głuchota obuuszna, co mogę zrobić?

napisał/a: vikimaz 2009-07-16 17:55
Mam ogromny problem!. Mój przyjaciel ma 17 lat i nie słyszy ( jedynie [trochę] głośne wycie syreny).W dzieciństwie miał podawany przez 2 lata augmentin i nie jestem pewna czy to nie spowodowało jego głuchoty. Bardzo chciałabym mu pomóc, ponieważ widzę, że jest mu z tym bardzo żle. Oboje rodzice słyszą . Lekarze stwierdzili, iż jego choroba to wada genytyczna, jednakże nikt w jego rodzinie nie miał żadnych problemów ze słuchem. Nie wiem co mam zrobić. Słyszałam o czymś takim jak implanty ślimakowe ale nie jestem pewna czy mój przyjaciel się do tego kwalifikuje. Bardzo proszę o pomoc!
napisał/a: Lynn1 2009-07-16 23:38
Skoro jest to obuuszna to kwalifikuje sie do wszczepienia implanta slimakowego. Pierwsze slysze by augmentin mogl byc przyczyna gluchoty. Wiem ze roznego typu infekcje, wypadki, przekrocziny prog to owszem. Ale nie amoksycylina. Hm...chyba ze wystapil jako skutek uboczny zaburzenie OUN to jestem sklonniejsza uwierzyc ze moze byc tego przyczyna
Choroba genetyczna? Hm...jestes pewna ze nikt w jego rodzinie z obu stron nie mial podbnego problemu? Dobrze by bylo sprawdzic nawet do trzech pokolen wstecz. Jesli mozna wiedziec co bylo przyczyna stosowania tak dlugo tego leku? I czy chlopiec slyszal i do ktorego roku zycia. Tak dlugie stosowanie leku moze byc przyczyna wielu dzialan niepozadanych no i jak mowilam wyzej (bardzo bardzo rzadko, ale sie zdarza) zaburzenie w osrodkowym ukladzie nerwowym. Moglo dojsc do jakiegos uszkodzenia badz uposledzenia w srodmozgowiu. Tam znajduje sie pierwotny osrodek analizy wzroku i sluchu