głuchota, ból ucha, zębów, głowy, oczu, szczękościsk

napisał/a: AsiaFloyd 2009-08-15 22:32
Witam,

tak jak w temacie wypisalam - doskwiera mi mnostwo roznych dolegliwosci. Zaczelo sie ok. 1,5 roku temu zwyklym bolem ucha. Kropelki - przeszlo. I tak kilka razy. doszlo do tego silne zapalenie skory w uchu, potem w obu - objawialo sie to jakby łupieżem i wydzielaniem jakiejs brzydko pachnacej substancji (nie woskowiny).

8 miesiecy temu dostalam potwornego szczekoscisku wraz z ogromnym bolem prawego ucha - nie moglam otworzyc buzi - ani jesc, ani umyc zebow przez tydzien (tzn. jadlam papki i mylam zeby ale bolalo strasznie!). wyrwalam wtedy gorna (zdrowiutenka!) ósemke, bo myslalam ze to od zęba... ale nie - bol ucha powtarza sie do dzis, drugie ucho rowniez, a takze lewy staw szczekowy (w dodatku do prawego).

bylam kilka razy u lekarza, w koncu u laryngologa - kolejne kropelki dzialajace ok 3 tyg. 2 miesiece temu prawe ucho sie powoli zatykalo, slyczalam szumy jakby mi sie nalala woda w basenie (nie chodze na basen, nie lubie wody na twarzy wiec tu jestem 'czysta'). po kilku dniach stracilam ok. 60 procent sluchu (subiektywnie - nie moglam wziac udzialu w konwersacji ze znajomymi w pubie, nie rozumielam= nie slyszalam ich slow! tv podgloszony byl na max). Ciagle wydzielina i 'łupiez' - duze ilosci. laryngolog 2 razy przeciscil mi uszy, nie uzywalam patyczkow a i tak wszystko wrocilo.

bylam u chirurga szczekowego - ale dostalam 'super' porade zeby jesc malymi kesami i jak boli to paracetamol. (nadmienie ze rzecz sie dzieje w Holandii, wiec sluzba zdrowia jak w lll swiecie) a ja jestem przeciwna srodkom przeciwbolowym, zwlaszcza jak sie je podaje zamiast leczenia przyczyny.

wzielam raz antybiotyk doustnie - nie pomoglo. wymaz z ucha chyba byl nieudolnie zrobiony - patyczek lekarka wlozyla chyba niewystarczajaco gleboko do ucha i wyszlo 0 bakterii.

dzisiaj w nocy nie moglam spac (znowu) z powodu bolu ucha - kropelki i udalo mi sie zasnac, ale caly dzien czuje to 'ćmienie' i straszny bol glowy. jak sie poloze na boku to slycha puls w uchu - bardzo glosno. dzis dodatkowo cala lewa czesc glowy mnie boli, w lewym oku czuje nadmierne cisnienie i jak rusze glowa to mnie strasznie boli i glowa i oko. i skronie - pulsuja i bola strasznie - robie masaze glowy i uciski, ale to na dluzsza mete nie pomaga...

czy ktos ma jakis pomysl? ja naprawde nie wiem juz co mam robic. popadam w paranoje ze mi oko 'wybuchnie', albo ze znowu strace sluch. Sluch jest podstawa mojej pracy (fonetyka), wiec dzieki niemu moge sie utrzymac, no i nie moge ciagle brac chorobowego...

bardzo prosze o jakas diagnoze albo wskazowke. dziekuje i pozdrawiam.
napisał/a: nastolatka91 2009-08-16 11:38
AsiaFloyd napisal(a):tak jak w temacie wypisalam - doskwiera mi mnostwo roznych dolegliwosci. Zaczelo sie ok. 1,5 roku temu zwyklym bolem ucha. Kropelki - przeszlo. I tak kilka razy. doszlo do tego silne zapalenie skory w uchu, potem w obu - objawialo sie to jakby łupieżem i wydzielaniem jakiejs brzydko pachnacej substancji (nie woskowiny).
- ta wydzielina to prawdopodobnie ropa

a co do diagnozy to nasuwa mi się perlakowe zapalenie ucha, bo objawy masz podobne.
Potrzebne są badania - ale ja tu lekarzem nie jestem, więc mogę to tylko zasugerować.
Zalecam ponowną wizytę u specjalisty, który to wszystko oceni i wykona badania.
Pozdrawiam
napisał/a: AsiaFloyd 2009-08-16 12:30
dzieki, poczytalam troszke i mozliwe ze to perlak, objawy sie zgadzaja, ale nie wszystkie... wiec mam nadzieje ze to nie to, zwlaszcza ze wizja operacji mnie przeraza... jednak bylam u specjalistow - niczego by nie zauwazyli?
mysalam, ze to moze bardziej neurologiczne - jakies zapalenie nerwu - bo rozchodzi sie na cala glowe, zatoki, oczy... ostatnio dretwieje mi rowniez lewe przedramie i kilka palcow u rak i stop...
pozdrawiam!
napisał/a: nastolatka91 2009-08-16 17:21
od razu mówię, że posiadania perlaka to nie życzę- sama miałam na niego operacje i na inne spr dot uszu i jeśli o to chodzi to nikomu nie życzę tego typu schorzeń!
Powiem tak, nie każdy lekarz Laryngolog potrafi to zauważyć, a poza tym perlak tworzy się w uchu środkowym... u mnie rozpoznano go dzięki TK głowy. Też miałam silne bóle głowy, zatok i oczu ...
To w tym wypadku może wizyta u neurologa rozwieje Twoją niepewność - też u niego byłam z głową i wysłał mnie do okulisty, a ten, że za kilka miesięcy powinnam okulary nosić!
napisał/a: AsiaFloyd 2009-08-16 20:23
dzieki serdeczne. jutro dzwonie do tych konowalow i nie wyjde z gabinetu dopoki mi nie dadza skierowania!
pozdrawiam!
napisał/a: nastolatka91 2009-08-16 23:06
Tak trzymać!
napisał/a: Peter 2009-08-17 08:59
Zgodnie z życzeniem przesyłam odpowiedź na PM.
napisał/a: AsiaFloyd 2009-08-17 10:21
dziékujé serdecznie, TK i posiew z ucha... mam wizyte na jutro, zobaczymy czy tym razem ktos sie za to wezmie porzadnie... pozdrawiam!!