Głosy i ich natura.

napisał/a: robertcb2 2012-06-20 23:13
Umysł jest niezależny od mózgu i może się odłączyć, mówimy wtedy że opuściliśmy ciało, czy duch opuścił ciało.
Takie doświadczenia pojawiają się w niektórych przypadkach śmierci klinicznej, tzw. doświadczeń NDE.
Umysł tworzy z mózgiem pozorną jedność dzięki splątaniu kwantowemu w nanorurkach stanowiących szkielet neuronów, zwanych mikrotubulami.
W normalnym stanie mózg jest splątany tylko z własnym umysłem.
Umysł jest w rzeczywistości duchem, i tylko to splątanie z mózgiem trzyma go przy ciele, które ożywia i którym steruje.
Mikrotubul są miliardy, podobnie jak neuronów, a siła splątania kwantowego z umysłem jest różna dla każdej z nich.
Mikrotubule działają w sposób holograficzny, odbierając ten sam umysł, dzięki swej mnogości uśredniają wyniki pomiarów, eliminując błędy kwantowe dzięki czemu mózg pracuje stabilnie.
Z tego właśnie powodu możliwe jest w czasie operacji usunięcie nawet dużej uszkodzonej części mózgu bez utraty pamięci i świadomości danego człowieka.
Dowiodły tego też wieloletnie doświadczenia Karla Lashley, który chciał sprawdzić w której części mózgu mieści się pamięć, i wykorzystał do tego wytresowane szczury, którym usuwał różne części mózgu, a mimo to po powrocie do zdrowia zachowały one wyuczone nawyki, niezależnie od tego którą część mózgu im usunięto.
Nie można tego zrobić z jakimkolwiek nośnikiem pamięci, do którego mózg jest błędnie porównywany.
Podobna zasada mnogości (bramek kwantowych) będzie zastosowana w przyszłych komputerach kwantowych.
Narkotyki, niektóre substancje psychoaktywne powodują dekoherencję umysłu z części mikrotubul, tych słabiej splątanych.
Taka sama sytuacja ma miejsce samoistnie w przypadku schizofrenii.
W takiej sytuacji możliwe jest przejęcie nad nimi kontroli właśnie przez dusze (umysły zmarłych, będących poza ciałem w czasie NDE, ), które dokonują na przemian chwilowego splątania z tymi mikrotubulami nawiązując kontakt z umysłem właściciela danego mózgu.
Działanie leków psychotropowych polega na kwantowej dezaktywacji-blokadzie tych właśnie mikrotubul, które nie są splątane z umysłem właściciela mózgu.
Działanie środków usypiających stosowanych w narkozie polega na czasowej blokadzie wszystkich mikrotubul, w wyniku czego, pacjent poddany operacji nie jest niczego świadomy, ale umysł i świadomość nie opuszczają danego ciała.
W czasie snu następuje podobne zjawisko, z tym że jaźń może przenikać do światów równoległych i odbierać w nich nasze doznania (a raczej naszych odpowiedników).
Deja-vu jest przypomnieniem snu, który był obrazem zdarzenia z przyszłości.
Powyższe streszczenie oparłem na pracy Stuarta Hameroffa i Rogera Penrose o kwantowej teorii świadomości "Orch-OR".
Istnienie światów równoległych przewiduje teoria Everetta oraz teoria strun.
napisał/a: jezebel1 2012-06-28 12:31
czy może Pan w dwóch zdaniach streścić, tzn napisać podstawowe założenia?