Głos.

napisał/a: natnev77 2015-10-04 13:36
Mam trzynaście lat i mam bardzo męski głos, chociaż jestem dziewczyna. Na lekcji muzyki nie mogę śpiewać, bo pan mi zakazał mówiąc: "nie masz dobrego glosy, strasznie fałszujesz". Gdy z kimś rozmawiam wstydzę się mojego głosu, przez to nie mam dużo znajomych. Jak rozmawiam na Skype itd. ludzie myślą, ze jestem mężczyzną. W mojej klasie dziewczyny młodsze jak i starsze maja damskie glosy. Nawet chłopcy z mojej klasy się ze mnie śmieją. Są jakieś ćwiczenia, leki itp. na zmienienie mojego głosu w minimalnym stopniu w damski lub dziewczęcy?
napisał/a: soaring 2015-10-05 22:09
czy miesiączkujesz już? czy jest coś jeszcze co Ci dokucza typu męska budowa ciała albo brak piersi?
możesz namówić rodziców na wizytę u endokrynologa, ale czy ma sens to trudno powiedzieć, bo jesteś w okresie dojrzewania i jeszcze wiele się może zmienić.
znam kilka kobiet o męskim głosie, które nie mają żadnych widocznych zaburzeń hormonalnych, tylko ten głos. taki urok ;)
napisał/a: natnev77 2015-10-06 15:54
Tak mam okres. Mam piersi, ale mam tez meska budowe ciala. Wstydze sie poprosic rodzicow na umowienie na taka wizyte.
napisał/a: soaring 2015-10-06 21:34
niestety bez rodziców żaden lekarz Cię nie przyjmie, chyba nawet badań w żadnym laboratorium nie zrobisz.
na czym polega męska sylwetka? że masz wąskie biodra a szerokie ramiona? część kobiet ma taką sylwetkę i to nie jest żadna anomalia - popatrz na kobiety na ulicy - co druga nie ma budowy klepsydry (wąskie ramiona, wąska talia, wyraźxna pupa).
skoro miesiaczkujesz i rosną Ci piersi to raczej małe jest prawdopodobieństwo zaburzeń. wciąż dojrzewasz i rośniesz, więc wysokość głosu może się jeszcze zmienić. a jeśli zostanie to nie musi świadczyć o jakimś zaburzeniu.