Głos, problemy z mutacją.

napisał/a: ~Anonymous 2011-12-29 01:32
Witam. Mam 17 lat. Jednak mój głos wciąż jest taki jaki 4 lata temu, kiedy rozpoczęła się mutacja głosu, tzw. ,,koguci". Przez telefon zawsze jestem brany za kobietę. Od niemowlęcych czasów często "łapię" anginy i zapalenia krtani, czy to może mieć z tym związek? Dodam, że moja krtań jest mało widoczna od zewnątrz. Nie czuję się z tym swobodnie, ponieważ czuję się przez to "inny", wszyscy chłopcy w szkole i w klasie mają niskie ustabilizowane głosy, a ja ciągle tak odstaję. Kiedyś byłem gadułą, teraz milczę i ograniczam liczbę osób, które znają mój głos - kto nie musi, to go nie zna. Kiedyś zauważyłem, że na chwilę daje rady obniżać głos - ale brzmi on nienaturalnie, dam radę tylko na chwile go zmienić, poza tym to niewygodnie, bo trzeba cały czas panować nad tym, aby nie poluzować krtani podczas mówienia. Zależy mi głównie na informacji, co mam zrobić, aby naturalnie mówić męskim głosem? Czy, jeśli poszedłbym do laryngologa, to czy on by mi pomógł? Proszę nie pisać, że trzeba być cierpliwym, bo jak miałem niecałe 13 lat to głos z dziecięcego zaczął się zmieniać (był koguci i do tego czasu taki pozostał) i ja wiem, że jak nic z tym nie zrobi, to mi się nigdy nie zmieni. Liczę na fachową poradę, dzięki której będę wiedział, co zrobić, aby być szczęśliwym i z radością korzystać z nastoletniego życia. Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź.