Globulki dopochwowe a miesiączka

napisał/a: Tsubaki123 2014-02-12 16:58
Witam,
dziś ginekolog przepisał mi Pimafucin, ale nie zaznaczył, co w razie miesiączki. Sama zupełnie o tym zapomniałam :/ Menstruacja powinna zacząć się za 3 dni, a dostałam 6 globulek. Z ulotki wyczytałam, że nie można stosować leku w trakcie. Powinnam zacząć aplikować je dzisiaj, przerwać, kiedy rozpocznie się krwawienie i dokończyć po, czy może lepiej przeczekać ponad tydzień i wtedy zacząć leczenie? Oprócz tego mam stosować maść przeciwgrzybiczą.
Z góry dziękuję za pomoc :)
napisał/a: Gracee 2014-02-12 20:06
Nie należy przerywać w stosowaniu leku bo nie ma on wówczas działania takiego jak powinien. Najlepiej zakończyć kurację przed miesiączką jednak jeśli miałabyś przerwać kuracje, a dolegliwości nie są bardzo uciążliwe to możesz spróbować poczekać do zakończenia miesiączki i wówczas stosować globulki.
napisał/a: Tsubaki123 2014-02-12 23:27
Gracee napisal(a):Nie należy przerywać w stosowaniu leku bo nie ma on wówczas działania takiego jak powinien. Najlepiej zakończyć kurację przed miesiączką jednak jeśli miałabyś przerwać kuracje, a dolegliwości nie są bardzo uciążliwe to możesz spróbować poczekać do zakończenia miesiączki i wówczas stosować globulki.


Tak zrobię, te parę dni przeżyję z samą maścią.
Bardzo dziękuję za radę i pozdrawiam :)